Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити

Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів, оскільки згідно з її графіком сьогодні вихідний.

+380 (67) 350-87-44
DS Company

Вибір волейбольного м яча: види снарядів, їх характеристики і умови експлуатації

Вибір волейбольного м яча: види снарядів, їх характеристики і умови експлуатації

В даному випадку важливо місце проведення змагань і їх рівень, так як вироби відрізняються не тільки за призначенням, але також враховується характер гри. Підібравши хороший м'яч для волейболу, залишається дотримуватися рекомендацій щодо його використання і вміти правильно накачати в разі потреби.

Волейбол – це не лише динамічний вид спорту, а й чудовий спосіб покращити фізичну форму, координацію та командну роботу. А щоб гра приносила максимальне задоволення, важливо правильно підібрати волейбольний м'яч.

1. Рівень гри:

 • Початківці: М'яч з м'якою шкірою та зниженим тиском для кращого контролю. Це допоможе вам освоїти ази техніки та відчути впевненість у веденні гри.
 • Середній рівень: М'яч з більш жорсткою шкірою та стандартним тиском. Він забезпечить кращу траєкторію польоту та дозволить відточувати ваші навички.
 • Професіонали: М'яч з високоякісної шкіри, збалансованою вагою та тиском. Цей тип м'яча дає можливість максимально точно й ефективно виконувати удари.

2. Місце використання:

 • Зал: М'яч з синтетичної шкіри. Він стійкий до зношення та добре тримає тиск.
 • Вулиця: М'яч з водовідштовхувальної шкіри. Він не втрачає своїх властивостей під впливом вологи та ультрафіолетового випромінювання.

3. Розмір і вага:

 • Чоловіки: Розмір 5, вага 260-280 г.
 • Жінки: Розмір 5, вага 240-260 г.
 • Юніори: Розмір 4,5-5, вага 220-240 г.

4. Матеріал:

 • Шкіра: Натуральна або синтетична. Шкіряні м'ячі більш м'які та приємні на дотик, але й дорожчі.
 • Гума: Для тренувань. Гумові м'ячі жорсткіші та довговічніші, але менш комфортні в грі.

Особливості волейбольного м'яча і важливість правильного вибору

Волейбольные мячи

Снаряд для волейболу має спеціально продуману конструкцію, що забезпечує зручність в зверненні. Розміри м'ячів варіюються в межах 65-68 см по колу, вага становить 260-280 г, а також їм характерно різний тиск. Складаються вони з трьох шарів:

 • гумова камера, наповнена повітрям;
 • намотування, що представляє собою проміжний підкладковий шар;
 • панелі з натуральної або штучної шкіри, натягнуті поверх каркаса.

Розрізняють клеєні і зшиті волейбольні м'ячі. Якщо в першому варіанті камера за допомогою армування ниток утворює каркас, обертається шкірою, то в другому шкіра надягається відразу на камеру, втрачаючи захисний шар, що підвищує міцність снаряда.

Чому так важливо вибрати правильний снаряд для волейболу? Кожен вид виробу розрахований на використання в конкретних умовах, тому застосування м'яча невідповідного призначення буде безпосередньо впливати на гру, знижуючи її ефективність. При цьому снаряд швидко прийде в непридатність.

Вибір волейбольного м'яча за призначенням

Волейбольне спорядження повинне бути відповідним за кольором, розміром і вагою, в залежності від того, де будуть проводитися командні змагання:

 • Для класичної гри в приміщенні (офіційний м'яч) підходящим варіантом є снаряд клеєного типу з міцним синтетичним покриттям. Йому характерні підвищена твердість і зносостійкість. Кольорове рішення має бути однотонним, в такому випадку він буде більш помітний на кольоровому ігровому покритті.
 • Для пляжного волейболу та ігор на відкритих майданчиках можна підібрати хороший шитий снаряд, бажано з водовідштовхувальним просоченням. Він повинен бути стійким до температурних перепадів і вітру, а також не деформуватися при намоканні. Варто вибирати кольоровий снаряд, щоб його було добре видно на відкритому просторі. За вагою він повинен бути важче класичного м'яча, щоб його не зносило при сильному вітрі.

При виборі хорошого спорядження в першу чергу варто звертати увагу на пропозиції відомих виробників, чия продукція заслуговує довіри. Якісний волейбольний м'яч буде забезпечувати хороші результати.

Як правильно накачати м'яч?

Мячи для волейбола

Федерація кожного виду спорту пред'являє конкретні вимоги до спорядження. Одна з вимог, що стосується волейбольних м'ячів, — це відскік. Для цього волейбольний снаряд необхідно правильно накачати. У таблиці наведено оптимальні середні значення:

Размер psi bar kgf/cm? кПа
5-ий офіційний 4,26 — 4,62 0,29 — 0,31 0,3 — 0,325 29 — 31
5-ий шкільний 2,84 — 3,2 0,19 — 0,21 0,2 — 0,225 19 — 21
5-ий дитячий 1,42 — 2,13 0,09 — 0,14 0,1 — 0,15 9 — 14
4-ий офіційний 4,26 — 4,62 0,29 — 0,31 0,3 — 0,325 29 — 31
5-ий пляжний 2,48 — 3,2 0,16 — 0,21 0,175 — 0,225 16 — 21

Чому важливо дотримуватися правильного тиску снаряда при накачуванні:

 • слабо накачаний — м'який, без оптимального відскоку, має непередбачувану траєкторію польоту;
 • перекаченний — зайве твердий та непридатний для гри, може лопнути під час змагань.

Досягнувши рекомендованих значень, виріб буде легше контролювати, тому результат гри буде успішним. Інакше є ризик пошкодження не тільки м'яча, але і травмування суглобів при черговому ударі. Оптимальні значення тиску виробники вказують на своїй продукції у вигляді штампа.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner