Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити
+380 (67) 350-87-44
DS Company

Як вибрати баскетбольний мяч?

Як вибрати баскетбольний мяч?

Зараз існує дуже багато фірм, що випускають баскетбольні м’ячі, і при вигляді широкого асортименту моделей у кожного можуть розбігтися очі. Але насправді потрібно знати не так багато про баскетбольному м’ячі, щоб відчувати себе впевнено при його купівлі.

Важливий майданчик для гри

Всі баскетбольні м’ячі діляться на дві категорії, які підходять до певних умов для гри в баскетбол:

 • Баскетбольні м’ячі для використання як на вулиці так і в приміщенні. На таких м’ячах часто можна побачити напис (indoor/outdoor).
 • Баскетбольні м’ячі тільки для використання в приміщенні (indoor use only). Такими м’ячами не можна грати на вулиці не рекомендується, так як вони виготовлені з «м’яких» матеріалів, а значить, швидко зношуються при ударах об асфальт.
 • Досвідчені гравці рекомендують придбати замість універсального м’яча, придатного для гри у всіх умовах, купувати два окремих: для гри в приміщенні, і для гри на вулиці. Баскетбольні м’ячі, призначені для гри на вулиці (оutdoor) зроблені з гуми, а тому коштують дешевше будь-яких інших баскетбольних м’ячів і на ділі дуже довговічні. У свою чергу, для гри в приміщенні більше всього підходять м’ячі, марковані англійським словом (indoor).
 • Крім цього, всі м’ячі поділяються за розмірами. Чоловічі команди використовують баскетбольні м’ячі, вагою в 567-650 грам, з окружністю близько 750-780 див. Жіночі команди використовують м’ячі меншого розміру.

Хороші варіанти:

Чотири розміру баскетбольних м’ячів

 • № 7 — «Дорослі» м’ячі. Їх розмір — по довжині окружності — 760 мм. Такими м’ячами грають чоловічі баскетбольні команди.
 • № 6 — «Жіночі» м’ячі. Розмір — приблизно 730 мм. Цими м’ячами грають жінки і юнаки до 16 років.
 • № 5 — «Дитячі» м’ячі. Розмір цих м’ячів — близько 700 мм. по колу. Ці м’ячі рекомендовані для дитячих команд до 16 років.
 • № 3 — зовсім Маленький м’яч, його розмірність близько 570 мм. Це вже скоріше сувенір, а не баскетбольний м’яч. Але маленьким діткам цілком підійде.

Купити баскетбольні м’ячі провідних виробників можна тут !

Матеріал виготовлення

Багато в чому якість баскетбольного м’яча, залежить від того, з якого матеріалу він зроблений. Найбільш поширеними матеріалами, які використовуються при виробництві баскетбольних м’ячів є:

1. Резина

Вироби з гуми найкраще підходять для гри на вулиці. Гумові баскетбольні м’ячі можуть порадувати лише найнижчими цінами. Що стосується якості, то такий м’яч у досить короткі терміни прийде в непридатність.

2. Синтетична шкіра

Куди якісніше будуть вироби з синтетичної шкіри, однак і помітно дорожче. Синтетична шкіра є високотехнологічним і високосортним продуктом. Цей продукт імітує будову шкіри, для його виготовлення використовується надтонке волокно і високосортний поліуретан, проводиться за новою технологією. Це дає можливість не втрачати властивість натуральної шкіри пропускати повітря і стійкість до деформації. Баскетбольний м’яч з синтетичної шкіри служить досить довго і підходить для гри, як на вулиці, так і в залі.

3. Композитна шкіра

Ще більш якісними вважаються м’ячі з композитної шкіри. Композитна шкіра виробляється з обрізків шкіри і шкіряних волокон шляхом пресування або «склеювання», вона відноситься до натуральних матеріалів і не містить синтетики. М’ячі з такої шкіри м’які на дотик і призначені для гри тільки на дерев’яному або гумовому покритті. Такий баскетбольний атрибут, не набагато поступається за якістю виробів, виготовлених з натуральної шкіри.

4. Натуральна шкіра

Найміцнішими є вироби з натурально шкіри. Такі баскетбольні м’ячі використовуються абсолютно на всіх професійних змаганнях. Підходять для гри тільки в спортивних залах. Якщо ви побачите вироби з маркуванням Indoor use only або supreme leather, то знайте, що перед вами баскетбольний м’яч, при виробництві якого використовувалася шкіра високої якості.

Зовнішній вигляд

Один з перших баскетбольних м’ячів

Чому баскетбольний м’яч повинен бути помаранчевим ?

Існують різні думки. Пропонуємо Вам одну з версій: Аж до середини 50-х років XX століття м’ячі були темно-коричневими. Але в 1957 році в правила внесли зміни і зобов’язали команди грати м’ячами натурального жовто-коричневого кольору, або чисто жовтого кольору. Таке становище не влаштовувало тренера Батлерского Університету Підлоги Хинкла. Йому хотілося, щоб м’яч був більш помітний, як гравцям, так і глядачам. Тому він взявся за роботу і в 1958 році спільно з компанією Spalding випустив помаранчевий м’яч, який одразу ж випробували у фіналі студентської ліги NCAA. Мабуть новий м’ячик сподобався всім і вже на наступний рік помаранчевий колір був занесений в правила!

Але » все тече і все змінюється …» і ось вже провідні компанії виробники баскетбольних м’ячів почали випускати фіолетові, чорні і самі — самі різні баскетбольні м’ячі!

Найбільші виробники баскетбольних м’ячів

Spalding – Виробник спорядження для спорту із Спрінгфілда. М’ячами фірми Spalding грають команди Вищої баскетбольної ліги, Суперліги, Дитячо-юнацькій лізі, а в 2007 році ця компанія стала постачальником баскетбольних м’ячів для BallReal (Світовий турнір стрітболу).

Wilson — Ця компанія виробляє спортивне спорядження в Чикаго. Вона знайома виробництвам висококласних баскетбольних м’ячів Solution, які отримали назви за свою здатність поглинати вологу під час гри. Ці баскетбольні м’ячі використовують в Московській баскетбольній лізі, Національної асоціації студентського спорту, а також їх використовують у багатьох шкільних командах США

.

Nike — Баскетбольні м’ячі кампанії Nike використовують в іграх Євроліги ULEB. У Філіппінах в Національній асоціації студентського спорту, а також в Університетської асоціації в Філіппінах.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner