Кошик
59 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити
+380 (67) 350-87-44
DS Company

Як вибрати весла для SUP дошки ?

Як вибрати весла для SUP дошки ?

Отже, ви можете купити дуже хорошу дошку для SUP серфінгу, але без хорошого весла далеко на цій дошці спливти не вийде. Придбання якісного весла, яке буде не тільки підходити вам за стилем катання але і дасть можливість максимально насолодитися катанням на SUP дошці, це дуже важливий момент. Чи означає це, що вам необхідно купувати найдорожче весло, звичайно ж ні, тут важлива функціональність і ряд інших важливих аспектів, про які ми поговоримо далі.

ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ВИБОРУ весла НЕОБХІДНО ВРАХУВАТИ НАСТУПНІ ЧИННИКИ:
Довжина: вибір правильної довжини весла є ключем до ефективності занять SUP серфінгом.
Матеріал: матеріали, використовувані для створення весла, грають важливу роль у визначенні ваги і жорсткості лопаті. Як правило, легке весло краще, але майте на увазі, що такі весла можуть коштувати трохи дорожче.
Розмір, форма і зміщення лопаті: розмір, форма і зміщення лопаті визначають то, як лопата переміщається по воді. Зазвичай вибір лопаті грунтується на типі гребли, статурі користувача і особисті уподобання.

Довжина весла ДЛЯ SUP
Дуже важливим моментом є довжина весла, вона повинна бути чітко підібрана виходячи з ваших особливостей. Весло, яке буде занадто довге, буде громіздким і не зручним для використання; яке занадто коротке, так само буде негативно позначатися на процесі гребли, тому що вам доведеться нахилятися і гребти в незручному становищі.

Щоб вибрати правильну довжину весла для SUP серфінгу вам знадобиться:

 1. Встаньте таким чином, щоб весло було розташоване перед вами по вертикалі, а лопать весла торкалася землі.
 2. Підніміть руку над головою і покладіть зап'ястя на верхню точку весла.
 3. З правильно підібраною довжиною весла, Т-подібна рукоятка буде розташовуватися в вигині зап'ястя. (Якщо лопать регулюється, відрегулюйте довжину, щоб вона відповідала.)
 4. Якщо ви замовляєте весло в Інтернеті, не забудьте уточнити яка максимальна довжина весла.

ПОЗИЦІЯ РУК:
Новачки іноді тримають весло руками дуже близько один до одного, обмежуючи себе в ефективності і продуктивності веслування.
Ось простий спосіб з'ясувати, куди і яким чином потрібно розміщувати руки:

 • Візьміть Т-образну рукоятку на кінці лопаті однією рукою і вал весла іншою рукою.
 • Підніміть весло над головою, як на зображенні зверху.
 • Як ради, можете зробити позначку на рукоятці, щоб ви могли швидко схопити весло в потрібному місці коли це буде потрібно.

ТИПИ весел
- Регульоване весло
- розбірні весло
- Ціле весло

Регульовані весла популярні через їх універсальності. Вони дозволяють вам легко експериментувати, вибираючи потрібну довжину весла. Іншими словами ви можете налаштувати довжину для серфінгу, класичного SUP серфінгу або гонок. Іншим плюсом є те, що ви можете поділитися своїм веслом з більш низькими або більш високими користувачами. Багато виробників роблять одне і те ж весло в декількох різних діапазонах регулювання, тому переконайтеся, що обраний вами весло буде відповідати вашим потребам. Це універсальний варіант, він підійде як для новачків, так і для профі.
Розбірні весло: деякі люди вважають за краще нерегульовані весла з фіксованою довжиною, тому що вони, як правило, легше і жорсткіше. Серед цих весел є моделі призначені для обрізки, завдяки чому ви можете отримати точну довжину, в якій ви потребуєте. Як правило таке весло складається з трьох частин: лопаті, середньої частини і ручки. Такий варіант зручний тим, що його можна розібрати і скласти в рюкзак разом з іншим спорядженням.

Цільне весло - це найчастіший вибір професіоналів і користувачів про рівня. Це найжорсткіша і легка конструкція, в ній немає зайвих деталей, і таке весло дуже важко зламати. Але як і плюси є і зворотна сторона, таке весло буде менш універсальне і передати його комусь з іншим зростанням вже не вийде.

ТИПИ КРІПЛЕНЬ
У регульованих і розбірних веслах використовуються різноманітні фіксатори в зчленуваннях частин весла. Саме про кріпленнях і фіксаторах для SUP весел піде мова далі. Є безліч типів, ось найбільш популярні:

- Пуш пін (push pin)

За допомогою цього кріплення фіксується регульована частина весла. досить надійна система, але має обмежений діапазон регулювання і невеликий люфт

— Камлок (Cam lock)

Більш універсальне кріплення підходить як для фіксації регульованою частини весла, так і для фіксації складової частини розбірного весла, може мати різний зовнішній вигляд, але одінаковийсмисл, затиск відбувається за допомогою ексцентрика.

— Ревер лок (Rever lock)

Дана технологія використовується поки у Redpaddle і JP, кріплення розташовується в самій рукоятці легко і надійно фіксуючи регульовану частину весла.

— Push Pole

Пружинний фіксатор розбірний частини весла. Один з найпростіших видів кріплень, використовується на більшості бюджетних весел, дуже простий і надійний, але не має досить жорстким фіксуванням, весло і райдер страждає від неминучого люфту.

МАТЕРІАЛИ SUP весел
Всього за дві години гребли більшість людей використовують приблизно пару тисяч ударів веслом об воду. А тепер уявіть, що у вашому розпорядженні важке весло, я думаю це може швидко втомити вас. Тому більшість досвідчених веслярів вибирають найлегший весло, яке вони можуть собі дозволити. Вага весла для SUP серфінгу визначається в основному матеріалами, використовуваними для його виготовлення. Матеріал з якого виготовлено весло також визначить, наскільки весло міцне і зносостійке. Жорстке весло більш ефективно при передачі потужності вашого удару об воду.

Вибираючи матеріал з якого буде складатися весло, розгляньте наступні моменти:

Вам потрібно легке по вазі весло? Якщо ви берете участь в гонках або вирушаєте на довгі дистанції, то ваш вибір це легке весло.
Скільки ви хочете витратити на весло грошей? Легкі матеріали, такі як вуглець і скловолокно, коштують дорожче, ніж важкі, такі як алюміній і пластик.
Жорсткі весла можуть завдавати шкоди вашим м'язам і суглобам. Якщо у вас були травми плеча, руки або зап'ястя, то вам може знадобитися весло з деяким вигином.
Ось найпоширеніші варіанти матеріалів, які використовуються при виготовленні весел:

Пластик: Використовується в веслах початкового рівня, пластик міцний і доступний.

Алюміній: використовується в більшості своїй, алюміній є доступним і легким матеріалом, але не таким легким або жорстким, як скловолокно або вуглець. Алюмінієві рукоятки часто з'єднані з пластиковими лопатями; ці весла - відмінний вибір для початківців веслярів.

Скловолокно: чудовий легкий вага, скловолокно використовується при виготовленні як рукояток, так і самих лопатей. Скловолокно досить жорстке, що робить його ефективним при передачі потужності вашого удару. Але це трохи менш жорстко, ніж вуглецеве волокно. Весла, виготовлена ​​зі скловолокна, часто дорожче алюмінію або пластику, але більш доступні, ніж вуглецеве волокно.

Вуглецеве волокно: це найлегший і самий жорсткий матеріал, і часто найдорожчий. Економія ваги має сенс якщо ви досить часто і багато збираєтеся гребти. Жорсткість вуглецевого волокна призводить до чудовою передачі енергії від ваших м'язів до лопаті весла. Високоякісні весла використовують вуглецеве волокно по всій рукоятці включаючи лопать, в той час як більш доступні за ціною конструкції іноді мають композитну конструкцію, таку як суміш з вуглецевого і скловолокна або наприклад вуглецева рукоятка, поєднана з лопатою зі скловолокна.

Дерево: деякі SUP-лопаті зроблені повністю з дерева, в той час як інші використовують дерево у виготовленні весла цілком. Дерев'яні весла красиві, але іноді вони можуть більше важити і коштувати дорожче, ніж ті, які зроблені з інших матеріалів.

РОЗМІР, ФОРМА І ЗСУВ лопаті
Якщо ви вибираєте весло, то не могли не звернути увагу на той факт, що лопаті можуть відрізнятися як розмірами так і формою. Хто то може подумати, що зроблено це для естетики, але це далеко не так, в цьому є функціональний сенс. Як ви вже зрозуміли весла умовно можна поділити на три види, це весла для SUP-серфінгу, для туринга (класичного SUP серфінгу з веслом по рівній воді) і для рейсу (гонок). Якщо ви початківець, то вашим вибором безумовно стане турінгових весло, що є самим універсальним.

ПРАВИЛЬНО ТРИМАТИ весла вигин ВПЕРЕД, ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА МАЛЮНОК:

Лопата є важливою частиною весла, яке ви занурює в воду, коли робите удар (гребок). Розмір, форма і зміщення леза впливають на функціональність весла.
Досвідченим райдерам можна брати весла з лопатями злегка збільшеного розміру. Наприклад, для серфінгу або коротких гонок, коли потрібно вибуховий прискорення. А для довгих дистанцій, навпаки, варто вибирати весло з лопатою поменше, щоб підтримувати швидкість дошки і не дуже навантажувати м'язи.
З урахуванням цих рекомендацій, ось кілька додаткових міркувань:

Великі лопаті більш потужні: велика лопать за рахунок своєї площі переміщує багато води, що дозволяє вам робити потужні удари і доводити дошку до максимальної швидкості набагато швидше. Наприклад, якщо ви є прихильником SUP серфінгу, вам може сподобатися весло з більшою лопатою, яке дозволить вам зробити кілька потужних ударів, щоб швидко розмістити вашу дошку таким чином, щоб зловити хвилю.
Маленькі лопаті більш ефективні: маленька лопать переміщує менше води з кожним ударом, але її легше переміщати по воді, соответсвенно ви використовуєте менше зусиль з кожним ударом. Лезо маленького або середнього розміру може бути перевагою, якщо ви є гонщиком або збираєтеся плавати на далекі відстані і хочете зберегти енергію для довгого шляху.

ФОРМА лопаті

Форма лопаті може вплинути на багато чинників, такі як швидкість і ефективність. Відмінності в продуктивності між формами лопаті можуть бути незначними якщо ви користувач, але в міру того, як ви купуєте досвід, ви можете змінити свою перевагу.

Tear-Drop (Краплеподібні): ця форма є найширшою внизу. Це означає, що коли ви опускаєте лопать в воду, ви відразу ж гребете всій максимальною площею. Використання великої кількості площі поверхні лопаті дає можливість до потужного удару, який іноді воліють SUP-серфери і веслярі, які користуються більш повільної частотою удару, але в той же час більш потужною.

Rectangular (Прямокутні): лопаті з прямокутною формою вужчі на кінці, а це значить, що при першому зануренні лопаті в воду задіюється менша площа поверхні, в свою чергу це сприяє більш м'якому удару і відповідно менше енергозатратно. У зв'язку з цим частота удару може бути вище.

ЗСУВ лопаті (OFFSET)
Зсув лопаті позначає ступінь відхилення лопаті від рукоятки весла. Розмір цього кута впливає на те, наскільки вертикально розташоване весло, по відношенню до поверхні води, що, в свою чергу, може вплинути на енерговитрати при кожному окремому гребку.

Вам не потрібно витрачати багато часу на вивчення кутів зсуву, ось деякі загальні рекомендації, засновані на різних стилях веслування:

Для SUP-серфінгу: приблизно 7 градусів

Для змішаного використання: приблизно 10 градусів

Для SUP гонок: приблизно 12 градусів


ВИСНОВОК

Якщо ви новачок в SUP брудного, то швидше за все ваш вибір впаде на найдешевше весло з алюмінію. На ринку так багато варіантів весел, що відрізняються за матеріалом збірки, за формою і довжині, але це вже скоріше проблема просунутого користувача, так як з досвідом бажання переміщатися по воді ефективніше буде тільки рости. Різні весла служать різним цілям, тому зупинитися на чомусь одному просто неможливо. Якщо ви любите SUP і готові заплатити за своє зручність, тримайте в арсеналі кілька весел: для прогулянки, гонок і серфінгу.

 

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner