Як обрати килимок для занять фітнесом: головні поради
Беріть до уваги вид активності
Від виду активностей, якими ви займаєтеся, залежать властивості килимка. Для занять у приміщенні килимок може бути більш тонким, а для тренувань на свіжому повітрі його товщина має бути від 8 мм (щоб зберегти від вологи та холоду, а також згладити нерівності природного рельєфу). Для активних і дуже енерговитратних тренувань краще обирати каучуковий килимок, який не буде ковзати навіть під вологим тілом. Існують окремі килимки для різних видів фітнес-тренувань. Наприклад, abs mat – це спеціальний мат-подушка для вправ на прес, що виглядає як невелика підкладка під поперек. Також можна знайти трансформовані flex mats, які з однієї зі сторін розрізані на кілька секцій. Це дозволяє скласти їх у кілька разів і отримати найбільш зручний варіант покриття під ту чи іншу вправу.
Підберіть правильну довжину та ширину
Килимок повинен бути на 10-15 см довше за ваш зріст, щоб ви могли лягти на нього повністю. А якщо заняття передбачає багато переміщень, наприклад випади, то краще підшукати килимок ще більший за довжиною. Щодо ширини, то тонкі килимки (1,5-3 мм) підійдуть для занять йогою. Стандартна ширина, що забезпечує максимальний комфорт — 4 мм. Якщо ваше тіло досить чутливе, обирайте килимок шириною 6-8 мм.
Зважайте на матеріал
Килимки із ПВХ доступні за ціною та досить міцні. Однак, їхній мінус у тому, що вони не екологічні. Килимки із ТПЕ еластичні, не вбирають вологу, не ковзають по підлозі та приємні на дотик. На відміну, від килимків із ПВХ, вони більш екологічні. Найкращий варіант – каучукові килимки. Вони міцно фіксуються на підлозі, вбирають вологу та піддаються переробці. Проте, вони більш важкі та не підійдуть тим, у кого є алергія на латекс.
Загалом, килимок повинен бути еластичним, не ковзати по підлозі, бути м'яким і зручним у транспортуванні.
- Гирі - відмінне обладнання для тренуваньГирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.Повна версія статті
- Тренажери із вільною вагоюІснує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.Повна версія статті