Кошик
59 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити
+380 (67) 350-87-44
DS Company

Як вибрати футбольний м'яч?

Як вибрати футбольний м'яч?

Тип м яча

 

Професійні футбольні м ячі використовуються для проведення матчів найвищого рівня. Конструкція таких м'яка ячів розробляється дуже ретельно із залученням до цього процесу професійних футболістів. Такі фрази ячі найбільш дорогі, оскільки для їх виготовлення використовують найякісніші матеріали. Вони придатні для гри на будь-яких поверхнях і за будь-якої погоди. Смороду використовуються у національних чемпіонатах і мають сертифікат FIFA Quality PRO. Такі фрази ячі для футболу проходять серію суворих тестів на довжину кола, округлість, відскок, водопоглинання, вагу, утримання тиску і збереження форми.


Матчеві м ячі випускаються спеціально для проведення футбольних ігор на будь-якому типі полів. Вони більш доступні, ніж професійні, але дорожчі, ніж тренувальні. Найчастіше зроблені з тих самих матеріалів що й професійні, але мають іншу конструкцію. Матчеві моделі виготовляються у відповідності з прийнятими на офіційному рівні розмірами, вагою та іншими показниками.


Тренувальні футбольні м ячі надзвичайно міцні і можуть використовуватися для різних типів полів. Вони універсальні і придатні як для професіоналів, так і для аматорів. Такі фрази ячі більш жорсткі і мають високу зносостійкість.


Спеціалізовані футбольні м ячі. Використовуються для відпрацювання технічних прийомів тощо. Вони можуть бути важче чи легше стандартних м ячів. У асортименті Select представлені такими моделями: Goalie Reflex Extra – для тренування воротарських рефлексів, Colpo Di Testa – для тренування техніки володіння м'яка м'яча, Select Street Kicker – для тренування техніки і воротарів.

 

.

 

Футбольні м ячі для гри в приміщеннях. Відрізняються тим, що мають менший відсок для більш комфортної гри, коли м'яч відскакує від підлоги чи стінки. До таких м'яка ячів відносяться: Solo Soft Indoor, Indoor Speed, Indoor Five.


Футзальні м ячі. М ячі для футзалу зазвичай мають менший діаметр і нижчий відсок, ніж футбольні, але практично таку саму вагу, що і стандартна футбольна «п'єр ятірка».


М ячі для пляжного футболу розроблені з урахуванням того, що використовуватимуться на пісочній поверхні. Такий ігровий снаряд виробляється з більш м'яких матеріалів для комфортної гри босими ногами і має бути водонепроникним. Для гри у пляжний футбол створена модель Beach Soccer.


Рекламні м ячі. Зазвичай такі фрази ячі використовують для просування свого бренду. Компанія Select надає вам шанс створити м'яч «з нуля», тобто ви можете замовити не тільки статусний об'єкт, а й цілком реальний брендований ігровий снаряд.


Більшість м ячів виробляється у Пакистані, наприклад, абсолютно усі позиції з асортименту Select. Якщо виробником м яча вказаний Китай, ми б вам не радили його купувати, оскільки у більшості випадків там використовується не дуже якісна машинна зшивка.

 

Зовнішній шар

 

Раніше всі м ячі виготовлялися зі шкіри, альо смороду добро вбирали вологу через що ставали дуже важкими і повільними, а з часом і втрачали форму. Зараз покришка зазвичай виготовляється з синтетичних матеріалів - поліуретана і полівінілхлорида.


Поліуретан (ПУ) – це доволі міцна і довговічна штучна шкіра, яка схожа на натуральну. У більшості професійних м ячів використовується саме таке покриття. Чим дорожче м'яч – тим більш якісний і м'яка якіший поліуретан в ньому використовується.


Полівінілхлорид (ПВХ) – це достатня міцний матеріал, але при холодній погоді він затвердіває і стає схожим на пластик, а при спеці стає липким. Цей матеріал використовується при виробництві дешевих тренувальних чі рекламних моделей.

 


Підкладковий шар


Підкладка розташована між камерою і зовнішнім шаром, і впливає на багато характеристик кулі: пружність, округлість, вагу, стрибучість та інше.

 

Професійні футбольні м ячі звичайно мають 3-4 підкладкових шарі. Тренувальні м ячі мають 3-5 шарів. Рекламні і зшиті машинним способом м ячі часто мають менше підкладкових шарів – зазвичай 1 чи 2. Підкладкові шарі бувають дуже різні – тільки Select використовує 25 видів. Іноді трапляються випадки, коли виробники економлять на зовнішньому шарі поліуретану і додають багато підкладкових шарів, щоб це компенсувати. Для створення підкладкових шарів використовуються поліестер, бавовна, віскоза. Волокна бавовни оброблені поліуретановою смолою не просочуються вологою і швидко відновлюють форму після ударів. Ці шарі допомагають м ячу утримувати форму і відскок впродовж усього терміну служби.


Камера

 

Цей елемент м яча переважно виготовляється або з латексу, або з бутилу. Камера – це серце м яча і завдяки їй він тримає свою форму, бо вона наповнена повітрям.


Латексні камери м'яка якіші і мають більш стабільну траєкторію польоту, а також миттєво відновлюють початкову форму. Проте вони мають пористу структуру і того пропускають повітря. Через це їх треба підкачувати десь раз на тиждень, у тій годину як бутиловим вистачить і разу на два тижню. Бутилові камери більш жорсткі, але значно краще тримають повітря. Також є камери з синтетичної гуми для найдешевших м ячів, альо смороду не дуже еластичні.


Тип з'єднання єднання


Ручний шов значно надійніший, бо кожна панель фіксується вузлом і зшивається товстішою ниткою. Машинний шов не такий міцний і його завжди видно. Термосклеєні м ячі мають чудову міцність, забезпечують водонепроникність, мають рівну поверхню і за характеристиками наближені до зшитих вручну. Компанія Select також пропонує м'які ячі з інноваційним методом подвійного з'єднання єднання (зшиті і проклеєні), які відзначаються міцністю і водонепроникністю.


Конструкція

 

Кількість панелей в м ячах варіюється від 6 до 32. Переважна кількість моделей на ринку має будову з 32 панелей. Така конструкція вже стала золотим стандартом у галузі, оскільки забезпечує відмінний контроль і передбачувану траєкторію. Ігрові снаряди з меншою кількістю панелей трохи більш швидкі, але мають менш передбачувану траєкторію польоту.


Сертифікація


М'яч з маркуванням Fifa Quality Pro проходити усі найсуворіші стандарти і ним можна грати будь-які матчі на офіційному рівні. М'яч з сертифікатом FIFA Quality проходити 6 стандартних тестів і відповідає всім стандартам ФІФА, однак ним не можна проводити матчі найвищого рівня. Маркування IMS еквівалентне тавра FIFA Quality і єдина відмінність полягає в тому, що такими м'яка ячами не можна проводити матчі під егідою ФІФА. Усі круглі сфери з цими логотипами мають кращі характеристики, ніж звичайні м ячі.

 


Розмір


Зазвичай м'яка ячі для гри у футбол мають три розміри, кожен з яких відрізняється довжиною окружності і вагою. Для гравців до 8 років рекомендується грати виробами розміру 3. Ігрові снаряди такого розміру знижують навантаження на гомілкостопні суглоби дитини і їх легше контролювати. Дітям віком від 8 до 12 років радять використовувати 4-ки, а м'яч 5-го розміру стані ідеальним варіантом для всіх гравців, кому виповнилося більше 12 років. М ячі з розмірами 1 і 2 переважно використовують у маркетингових цілях або ж для забави чи відточування навичок контролю.

 

Розмір м яча Окружність Нормальна вага Полегшена вага
3 62-63,5 см 320-340 р 280-300 г
4 63,5-66 см 330-390 р 310-330 г
5 68-70 см 410-450 р 380-410 р


Ігрова поверхня


Більшість м ячів пристосована для гри на натуральному газоні, але не так просто знайте подібний майданчик для гри. Через це при виборі м'яких яча варто враховувати, де саме ви збираєтеся частіше грати і підбирати модель відповідно до цього покриття. Для штучної трави спеціально розроблені такі моделі як X-Turf і Flash Turf, а для гравію – Cosmos.

 

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner