Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити

Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів, оскільки згідно з її графіком сьогодні вихідний.

+380 (67) 350-87-44
DS Company

ДІЗНАЙТЕСЯ ЯК ПРАВИЛЬНО НАВЧИТИ ДИТИНУ КАТАТИСЯ НА ВЕЛОСИПЕДІ

ДІЗНАЙТЕСЯ ЯК ПРАВИЛЬНО НАВЧИТИ ДИТИНУ КАТАТИСЯ НА ВЕЛОСИПЕДІ

Велосипед - один з найпопулярніших і перших видів транспорту, з яким знайомиться кожна дитина. Тому багато батьків намагаються, як можна раніше почати навчання дитини, щоб вона змогла перейти від стадії катання на триколісному велосипеді до їзди на двоколісному транспорті. Однак чи сподобається малюкові такий транспорт і, як швидко він навчиться їздити - все залежить від кількох важливих факторів.

З ЯКОГО ВІКУ КРАЩЕ ПОЧИНАТИ

Вчитися кататися на велосипеді багато дітей починають з раннього віку, що сприяє активному розвитку координації їх рухів. Крім того, при цьому відзначають зміцнення вестибулярного апарату, а також зміцнення всього організму.

Правильно підібраний транспортний засіб дає можливість починати навчання з 1 року. Тут головне пам'ятати – правильно дотримуватися певної послідовності всіх етапів, рухаючись від простих до більш складних видів техніки.

как научить ребенка кататься на велосипеде

Щоб зрозуміти, як навчити дитину кататися на велосипеді, необхідно розібратися з вибором конкретного транспорту. Для дітей до 3-х років в магазини пропонують спеціальні триколісні байки або ж моделі без педалей, які називаються велокатами або велобігами.

ЯКИЙ ВИБРАТИ ВЕЛОСИПЕД

Успішне навчання їзди на двоколісному велосипеді багато в чому залежить від правильно обраного транспортного засобу. Якщо модель не буде підходити по вазі і віку малюка, йому буде важко навчитися утримувати рівновагу. Тому рекомендується враховувати деякі правила під час покупки дитячого велосипеда:

· Щоб навчити дитину їздити на велосипеді, потрібно придбати для нього біговел - це двоколісний транспорт без педалей. Коли малюк освоїть цього «залізного» коня, можна переходити до катання на двоколісній моделі. Біговел є ідеальним вибором для дітей віком до 2-х років.

 • Для трирічної дитини вибирають триколісні велосипеди.
 • Діаметр коліс також є важливим параметром під час покупки. Для дитини 2-3 років рекомендується вибирати модель з діаметром коліс від 12 до 14 дюймів (це близько 30-35 см). При цьому вага конструкції не повинен бути більше 7-8 кг - такі моделі вважаються біль комфортними.

Одна з найпоширеніших помилок з боку батьків - покупка велосипеда на виріст. Байк не за розміром - це небезпечно для здоров'я. До того ж малюкові буде набагато складніше навчитися кататися на величезному велосипеді.

ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ НАВЧАННІ

Будь-яке спортивне заняття - надзвичайно високий ризик отримати травму, особливо це стосується маленьких дітей. Щоб запобігти утворенню подряпин і синців під час падіння з транспортного засобу, важливо дотримуватися наступних заходів безпеки:

 • Всі вразливі місця треба захистити відповідними захисними засобами: на голову одягаємо шолом, на руки - налікотники, а на ноги - наколінники. При виборі екіпіровки важливо звертати увагу на розмір: страхувальні засоби мають бути надійно зафіксовані.
  научить ребенка ездить на велосипеде

· Під час катання потрібно привчити дитину вдягати виключно зручний одяг - це може бути спортивний костюм або одяг з еластичної тканини, що не обмежує руху велосипедиста. Найкраще вибирати штани, які повністю закривають ноги, оскільки при падінні саме ноги страждають одними з перших.

 • Перед початком катання важливо перевірити технічний стан транспорту: кермо і сидіння слід відрегулювати по росту маленького спортсмена.
 • Взуття має бути закритим, і бажано спортивним. Найкраще брати кросівки з фактурною підошвою, яка буде мати гарне зчіплення з поверхнею педалей.

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ І ВЕЛОСИПЕД

Починати їздити на двоколісному велосипеді дитина має тоді, коли вона буде фізично до цього підготовлена. Не варто змушувати малюка кататися - це повинно бути його добровільним бажанням.

научить ребенка ездить на велосипеде

Треба підбирати велосипед оптимальної висоти: для 5-ти річного хлопчика або дівчинки - це транспорт з діаметром коліс від 35 до 40 см. Щоб навчити малюка правильно утримувати рівновагу, необхідно зняти педалі з велосипеда. Таким чином, дитина не буде на них відволікатися. Для поїздки бажано вибрати рівну асфальтовану дорогу, без ям і різких спусків.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ТРИМАТИ РІВНОВАГУ

Для якісного балансування дитини потрібно вчитися на дорозі, з пологими схилами, де немає нерівностей, глибоких ям, величезних тріщин. Найкраще вибирати вільні і безпечні ділянки, довжина яких близько 50 м. Починати навчання рекомендується з застосуванням біговелу або ж двоколісного велосипеду, з якого потрібно попередньо зняти педалі і страхувальні (додаткові) колеса.

Тут важливо дотримуватися такої послідовності:

 1. Батько мусить посадити малюка на велосипед і переконатися в тому, що його ноги легко дістають до поверхні землі. Не забуваємо про безпеку - вдягаємо необхідну екіпіровку.
  ездить на двухколесном велосипеде
 2. Почати рух потрібно по доріжці вгору. Необхідно допомогти юному велосипедисту самостійно плавно з'їхати вниз зі схилу. Щоб регулювати власну швидкість, малюк буде відштовхуватися ногами (бо так важливо, щоб він мав можливість вільно діставати ногами до асфальту) і навчиться тримати кермо прямо.

Повторити вищевказані дії потрібно кілька разів, при цьому дитина має намагатися не допомагати собі ногами. Таким чином, вона зможе навчитися утримувати рівновагу.

ЯК НАВЧИТИ ДИТИНУ ЇЗДИТИ З ПЕДАЛЯМИ

Наступний крок навчання - необхідно прикріпити педалі до транспортного засобу. Обережно візьміть раму руками, важливо дати дитині можливість впевнено стояти на педалях. Після цього можна спробувати дати дитині з'їхати зі схилу, зберігаючи раніше вибране положення - ноги на педалях.

ездить на двухколесном велосипеде

Потім можна запропонувати малюкові кілька разів прокрутити педалі під час руху. Ні в якому разі не варто відразу ж відпускати малюка - батьки повинні бути поруч, щоб у потрібний момент встигнути підстрахувати своє дитя. Повторювати такі дії необхідно до того моменту, поки юний велосипедист не навчиться самостійно крутити педалі.

НАВЧАННЯ ГАЛЬМУВАННЮ

Однією з перших навичок, які дитина з легкістю освоює - це розганятися на велосипеді до величезній швидкості. Набагато складніше справи йдуть з гальмуванням. Для цього батьки повинні вибрати рівну ділянку дороги, без будь-яких схилів.

Важливо донести до малюка інформацію про те, що гальмувати потрібно максимально плавно, а натискання обов'язково має бути короткочасним. При цьому дуже важливо навчитися чергувати ручні і ніжні гальма.

как научить ребенка кататься на велосипеде

Коли дитина освоїть ці нескладні правила, можна спробувати перевірити його навички на практиці. Для цього треба буде підібрати дорогу з невеликим плавним схилом. Тренування важливо продовжувати під контролем дорослого до того моменту, аж поки маленький велосипедист повністю не освоїть навички гальмування.

При цьому всі тренування треба проводити якомога далі від проїжджої частини. Поясніть дитині, що під час руху на велосипеді вона повинна стежити за дорогою, уникаючи випадкового наїзду на пішохода.

КОРИСНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ

Під час навчання батьки мають пам'ятатаи декілька основних правил:

 • На початку занять потрібно опускати сидіння, щоб дитина могла в разі потреби швидко загальмувати ногами. Після того, як малюк освоїть ази катання на велосипеді, сидіння потрібно відрегулювати таким чином, щоб в процесі малюк зміг прямими ногами діставати педалі.
 • Для страховки часто використовують тротуари з високими бордюрами. В результаті з одного боку маленького велосипедиста буде страхувати дорослий, а з іншого - бордюр.
 • Якщо мова йде про сім'ю, в якій кілька дітей, то тоді потрібно починати навчання з найстаршого. Молодші будуть уважно стежити за процесом і теж проявлять бажання.
 • На кожну велопрогулянку бажано брати з собою засоби першої допомоги, якщо малюк впаде з велосипеда і отримає травму.

Навчитися їздити на двоколісному транспорті - дуже складно. Тому дитина потребує моральної та фізичної підтримки з боку своїх батьків: потрібно хвалити своє дитя навіть за найменші успіхи і підбадьорювати, якщо у нього щось не виходить.

Для швидкого навчання кожній людині потрібна мотивація. Для дитини - це можуть бути прогулянки на свіжому повітрі із своїми батьками, з якими можна кататися на велосипеді.

КОРИСТЬ ВІД ЇЗДИ НА ВЕЛОСИПЕДІ

Катання на велосипеді - це можливість активно займатися спортом на свіжому повітрі, весело проводити час з друзями або із своїми батьками. Тому таке заняття має безліч переваг для розвитку малюка:

 • Для дитини віком від трьох років - це чудове тренування координації рухів. Малюк вчиться одночасно працювати руками і ногами, утримуючи рівновагу.
 • За рахунок активної їзди на велосипеді відзначають розвиток литкових м'язів, пресу і малого тазу. Особливо добре такі тренування допомагають дітям, у яких є плоскостопість: працюючи ніжками, вони зміцнюють стопи, запобігаючи подальшого розвитку цього захворювання.
 • Велосипед - транспортний засіб, який дозволяє розвивати довгі м'язи тіла, зміцнюючи хребет, та запобігати його викривленню.
 • Під час регулярних поїздок на велосипеді зміцнюється серцевий м'яз і судини. Таким чином, поліпшується загальна витривалість дитячого організму.

Велопрогулянки на свіжому повітрі в будь-яку погоду - це прекрасне тренування для системи дихання. При цьому відзначається збільшення обсягу легень, що позитивно позначається на кількості кисню в крові. Таким чином, кожен з внутрішніх органів починає правильно працювати.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner