Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити

Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів, оскільки згідно з її графіком сьогодні вихідний.

+380 (67) 350-87-44
DS Company

ЯК І ДЕ ПРАВИЛЬНО НАВЧИТИ ДИТИНУ ГРАТИ У ФУТБОЛ З НУЛЯ

ЯК І ДЕ ПРАВИЛЬНО НАВЧИТИ ДИТИНУ ГРАТИ У ФУТБОЛ З НУЛЯ

Футбол - одна з найпопулярніших спортивних ігор, дякуючи якій можна розвивати спритність, фізичну силу, гнучкість, логічне мислення і координацію рухів. Така командна забавка допомагає розкривати прихований дитячий потенціал, знаходити спільну мову із своїми однолітками, об'єднувати дітей та дає можливість навчати їх працювати злагоджено – в одній команді.

як навчити дитину грати у футбол

Багаточисельність переваг цього виду спорту стимулює бажання батьків залучати своїх дітей до таких зайняти, незважаючи на вік чи стать. Альо, щоб отримати максимальну користь від футболу, важливо правильно спланувати сам процес навчання.

З ЯКОГО ВІКУ КРАЩЕ ПОЧИНАТИ НАВЧАННЯ

Навчитися грати у футбол з нуля можна в домашніх умовах, незалежно від віку дитини. Щоб зробити це швидко і добре, краще почати це у ранньому віці малюка - як тільки він починає ходити. Це сприяє ранньому розвитку малюків. Для початку батьки просто штовхають м ячик до його ніг, не акцентуючи увагу на подробиці і особливості дрв. Такі найлегші вправи для дітей молодшого віку можна вважати першими уроками.

Знайомити дитину з простими правилами краще починати ближче до 3-4 років. Причому батьки повинні використовувати не тільки теоретичні заняття, але й не забувати про практику. Щоб пробудити в дитині непідробну зацікавленість, рекомендується для початку подивитися разом з нею кілька навчальних відео по телевізору або в інтернеті. Потім можна сміливо виходити на майданчик.

навчитися грати в футбол з нуля

Батьки, які бажають віддати своє дитя на навчання до професійного тренера, мають трохи почекати, доки малюк підросте - до 5-7 років. Зазвичай у футбольну секцію йде набір і хлопчиків, і дівчаток. Єдина умова - дитячий організм має бути досить міцним, а словниковий запас – достатня великим. Це допоможе учневі розуміти інших гравців по команді і уважно слухати, що каже тренер.

Якщо ж батьки трохи не встигли, і пропустили найкращий вік для занять футболом в 6-7 років, то можна віддати школяра до футбольної секції віком у 9-10 років. Це ще не критичний період, коли є можливість з легкістю встигнути заповнити всі прогалини в знаннях, отримати необхідні навички, і виправити ситуацію з фізичною підготовкою юного футболіста. Однак за міжнародним стандартом найкращий період для занять футболом – це дошкільний вік.

ЩО НЕОБХІДНО ДЛЯ ЗАНЯТЬ З ФУТБОЛУ

Віддаючи свою дитину до футбольної секції або тренуючись вдома, кожен з батьків буде перейматися тим, як навчити дитину грати у футбол. В першу чергу, треба придбати спеціальний футбольний м'яч і підібрати ідеальну територію для тренувань. Ці умови стосуються домашніх зайняти. Тому футбол заведено вважати одним з найбільш бюджетних видів спорту в плані підготовки до тренувань. З одягу використовують зручний спортивний костюм, який не буде сковувати рухи малюка.

Для навчання в спортивній секції треба буде виділити додаткові кошти на придбання екіпіровки:

 • бутсі, підошва яких спеціально призначений для бігу по траві;
 • змінне спортивне взуття, якщо тренування будуть проходити в закритому залі;
 • футболка;
 • спортивні штани або шорти;
 • спортивна кофта, якщо на вулиці буде прохолодно.

вправи для футболу

Додатково юному футболісту може знадобитися м'яч, захист і рукавиці (якщо дитина буде стояти на воротах).

Навіть у процесі літніх канікул тренери організовують спеціальні літні збори і тренування, що дає можливість дитині не розслаблятися і завжди залишатися у формі.

ПРАВИЛА ГРИ У ФУТБОЛ

Кожна спортивна гра має певний набір правил, без яких будь-яке змагання вважається безглуздим. Основні правила футболу важливо розповісти дитині на найперших етапах його знайомства з цією грою:

 1. Важливо пояснити маленькому гравцеві головну мету футболу - забити якомога більше голів у ворота свого суперника.
 2. У грі беруть участь відразу дві команди, які одночасно виходять на поле.
 3. Забивати гол можна різними частинами тіла, крім рук. Це може бути нога, корпус, голова.
 4. Торкатися м яча руками може тільки гравець, що стоїть на воротах - воротар.
 5. Гра триває два тайми, кожен з яких йде по 45 хвилин. Між першим і іншим таймом оголошується перерва - 15 хвилин.
 6. Стежити за тим, як гравці дотримуються всі вищевказані правила, а також рахувати забиті голи, повинен суддя.

як навчити дитину грати у футбол

Виділяють деякі правила, за порушення яких гравця чекає покарання:

 • Заборонено спеціально біті свого суперника. Як фізичний контакт розглядають навмисні поштовхи, стусани корпусом, ногами чи руками. Щоб супротивник не зміг захопити м'яч, гравець може закривати його від очей іншого гравця тільки своїм тілом, не використовуючи рук.
 • Не можна здійснювати підкат прямо під ноги свого суперника. Вибивати дозволяється тільки м'яч, не торкаючись ніг іншого гравця.

У разі порушення перерахованих правил отримати покарання може, як футболіст, так і вся його команда. У першій ситуації - футболіст отримує червону або жовту картку, і може бути видалений з поля гри. Якщо суддя карає всю команду, тоді суперники мають право вдарити зі штрафної зони по їхніх воротах.

Важливо ще на початку гри пояснити дитині, що футболістові заборонено вступати в суперечку з суддею, або влаштовувати бійку на полі з іншими гравцями.

ФУТБОЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДРВ З БАТЬКАМИ

Перед початком навчання дитина має з легкістю відпрацювати всі дії, спрямовані на утримання м яча. Для цього рекомендується використовувати спеціальні вправи з футболу:

 • Для початку необхідно давати дитині можливість вдарити по м ячу лівою і правою ногою - спочатку батьки допомагають малюку виконувати удари зовнішньою та внутрішньою стороною стопи. Потім, дозвольте дитині намагатися потрапити до воріт з невеликої відстані.
 • Удари по м ячу з розбігу. М'яч встановлюють у центрі поля, а дитина має відійти від нього на 10 кроків. Біті м'яч можна лівою і правою ногою по черзі, намагаючись відшукати найбільш оптимальну силу удару.
  як навчити дитину грати у футбол
 • Удари по м ячу, який рухається. Батько повинний відійти від дитини на 5 м і передати йому м'яч, спрямувавши його вбік. У свою чергу, малюк повинен намагатися відбити снаряд, альо без розбігу.

Основна мета таких вправ полягає в тому, щоб навчити юного футболіста якісно відпрацьовувати випади стосовно снаряда з різних боків, а також виробити миттєву реакцію. Працюючи з м'яким м'яча, малюк зможе навчитися відчувати його вагу, звикнути до його форми, що в подальшому сприяє грамотному розрахунку потрібної сили при ударі.

КОМУ ПРОТИПОКАЗАНО ГРАТИ У ФУТБОЛ

Незважаючи на велику кількість переваг, які має ця спортивна гра, важливо пам " ятати, що далеко не всі діти можуть в неї грати. Наприклад, перед тим, як записати свою дитину до футбольної секції, слід пройти медичний огляд, щоб переконатися в доброму здоров ї свого малюка.

Не рекомендується грати у футбол дітям, які мають такі захворювання:

 • астма;
 • хвороби, пов'язані з поганою роботою опорно-рухового апарату;
 • короткозорість;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • психічні розлади.

Крім того, записуючи дитину в професійну футбольну секцію, важливо пам " ятати, що у кожного тренера є певні критерії відбору майбутніх футболістів. Футбольні секції надають конкретні програми, з якими батьки можуть ознайомитися. Незважаючи на це, основний критерій залишається незмінним - координація рухів.

КОРИСТЬ ЗАЙНЯТИ ФУТБОЛОМ

Футбол - найпопулярніший вид спорту, що сприяє всебічному розвитку дітей. Саме тому батьки намагаються долучити своє дитя до даної грі відразу - як тільки малюк буде впевнено стояти на ногах.

як навчити дитину грати у футбол

Регулярні заняття даним видом спорту вважаються корисними з кількох важливих причин:

 • під час бігу дитина задіює у роботі всі групи м язів, що сприяє їх активному тренуванню;
 • у дитини підвищується витривалість, завдяки регулярним і тривалим заняттям;
 • у хлопчиків та дівчаток розкриваються командні риси, вони вчаться працювати в колективі;
 • футбол дозволяє поліпшити рівновагу, позитивно позначається на координації рухів;
 • покращується кровообіг всього організму, кров насичується необхідною кількістю кисню;
 • відзначається зміцнення дитячого організму (особливо це стосується серцевої і дихальної системи);
 • футбол - це гра, де важливо складати різні стратегії і застосовувати всіляку тактику (розвивається аналітичне мислення).

В результаті регулярні заняття футболом сприяють не тільки фізичному розвиткові, але й позитивно впливають на розумові здібності юного спортсмена. Це ідеальний варіант для активних дітей, які зможуть витрачати всю свою енергію на тренуваннях, що дозволяє їм залишатися більш зосередженими у повсякденному житті.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner