Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити

Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів, оскільки згідно з її графіком сьогодні вихідний.

+380 (67) 350-87-44
DS Company

Все про батути: як вибрати і чого очікувати

Все про батути: як вибрати і чого очікувати

Заняття, яке нагадує стрибки на батутах, вперше було виявлено у ескімоських народів. Вони використовували замість еластичного матеріалу моржеву шкірку, що натягувалася на основу. Перший сучасний спортивний аксесуар витворили в 1936 році, зробив це Джордж Ніссен. Цей пристрій стали використовувати для тренувань циркових акробатів. В даний час батути діляться на кілька видів, а також мають вдосконалене будова.


Що це таке?
Батутом називають вид спортивного снаряда. Також їм считают пристрій для стрибків, яке має вигляд сітки з особливою міцністю, натягнутої на раму з металу із застосуванням пружин з гуми і металу. При створенні даного інвентарю не прийнято використовувати матеріал, що характеризується еластичністю, - вона досягається пружинами, які розташовуються по всій сітці.

Батут знайшов своє застосування під час відпочинку, розважальних заходів, в активному дозвіллі, тренуванні акробатичних трюків у сноубордистів, гірськолижників, гімнастів, циркових артистів.


Характеристики
Батут має наступні комплектуючі:

 • раму;
 • ніжки;
 • пружини;
 • стрибкових полотно.

Рамою називається основа спортивного аксесуара, яка складається з труб і характеризується певною формою. Вона може мати різний діаметр, найпоширенішим є 100 і 102 див. Матеріалом виготовлення рамі служити метал, карбон, в деяких випадках пластик. Труби можуть мати діаметр від 42 до 48 міліметрів. Найчастіше трубки рамі зварені між собою, але бувають моделі, коли мають місце вбудовуються з'єднання єднання болтів, що полегшують упаковку товару. Поверхня рамі покрита захисним полімерним покриттям.


Ноги - це опора для рамі. Їх форма схожа з буквою W, саме тому даний спортивний інвентар характеризується жорсткістю, пружністю і хорошою стійкістю. Пружини мають спіральний вигляд, їм характерна потужність. Виробляються дані елементи з гальванічної сталі. Кожній з пружин властива висока стійкість до навантажень фізичного характеру, а також впливу зовнішніх факторів середовища. Розмір їх залежить від габаритів батута і може бути від 165 до 215 міліметрів. Завдяки наявності пружин, відбувається відштовхування людини від поверхні і підстрибування.

Стрибкових полотно - це підстава і стрибкова опора. Найчастіше тканину, з якої воно проводиться, - це щільний поліестер.


До аксесуарів батута відносять такі віді обладнань.

Страхувальна захисна сітка. У функції даного елемента входити захист людини, який здійснює стрибок, від вильоту за межі батута. Найчастіше її застосовують для спортивних варіантів вироби. Кріплення страхувальної захисної сітки відбувається по колу каркаса.
Захист пружин. Дані м'яке покриття сприяє захисту стрибаючого людини від травм.
Дах, чохол. Це пристосування є захисним елементом для вуличних батутів від впливу погодних умов. Воно здатне значно збільшити термін служби батута.

Сходи. Даний аксесуар необхідний для підняттів і спусків з особливою безпекою.
Спортивні мати. Вони призначені для захисту стрибаючих людей від травмування. Розкладання даних пристосувань здійснюється уздовж периметра.
Звукоізолюючий килимок. Сприяє зменшенню шуму при використанні батута.

При покупці батута, разом з основним спортивним інвентарем, додаються такі комплектуючі:

 1. компресор, який безперервно подає повітря в батут, підтримуючи його функціональність;
 2. ремкомплект - це набір, який використовується при ремонті аксесуара на випадок проколу (у комплект зазвичай включень клей і матеріал);
 3. сумка-чохол, необхідна для зберігання і перенесення вироби;
 4. кілочки, що кріплять батут;
 5. кілочки, що скріплюють компресор.

Користь і шкода
Тренуватися на батуті прийнято у спортивних заходах, наприклад, гімнастики, акробатики, стрибках у воду, їзді на лижах. Крім спортивного використання, даний інвентар застосовують і в побутовій сфері. Останнім часом такі тренування стали популярними під час фітнесу.

Батут - це унікальний вид тренажера, адже займаючись на ньому, можна підтримувати фізичну форму. Також даний спортивний аксесуар корисний для серцевої діяльності, він здатний надавати наступне вплив:

 • зміцнення судин;
 • нормалізація дихальної та кровотворної діяльності;
 • тренування вестибулярного апарату, розвиток координації;
 • зміцнення і розвиток м'язової системи;
 • підвищення витривалості;
 • поліпшення психологічного стану;
 • спалювання калорій.

Люди, які регулярно займаються тренуваннями на батуті, свідчать про зміцнення спинних м язів, ніг, сідниць, преса, спалюванні жирових складок. Щоб ефект від тренувань на батуті був відчутний, дані заняття повинно мати тривалість не менше тридцяти хвилин. Хороший результат можна помітити, якщо поєднувати Батутні стрибки з правильним є харчуванням і силовими тренуваннями.
Якщо займатися на батуті, то від стрибків буде позитивний ефект на весь організм. При тренуванні відбувається поліпшення кровообігу, стимулюється функціональність кишечнику, організм стає більш витривалим.

 

особливості вибору
При покупці батута варто віддати перевагу не тільки привабливому, але і якісного товару, так як від цього показника залежить безпека людини, який буде ним користуватися. Щоб вибрати ідеальний варіант, потрібно визначитися з формою аксесуара, вона може бути круглої або прямокутної. Безпечнішою варто вважати круглу модель. А вісь для маневрених стрибків підходять прямокутні батути, хоча вони можуть бути травмонебезпечними.

Головний показник надійної конструкції - це її міцність рами. Найбільш міцним варіантом є матеріал під назвою гальванічна сталь. При виборі вироби не варто залишати без уваги якість стрибкового полотна. Воно має характеризуватися фортецею, нерозтяжна, мати правильну розкрій і хорошу прошивку шкірного вузла в тому місці, де кріпиться полотно.


Виріб прослужити довго і забезпечить безпеку при інтенсивних стрибках, якщо воно оснащене пружинами з якісного матеріалу з правильною довжиною. Перевагу варто віддати моделям, які обладнані широким і товстим матом, так як вони будуть найбезпечнішими. Ширина мата винна бути такою, щоб її вистачило для закриття пружин і рамі.

Присутність захисної сітки запобігає випадання з батута. Ці елементи повинні бути міцними і стійкими. Важливими і необхідними елементами в батуті є захисний чохол і сумка, ці компоненти забезпечать тривале користування спортивного аксесуара.

Правила використання
Для того щоб користування батутом не принесло неприємних моментів, необхідно пам " ятати про деякі правила їх встановлення, використання і зберігання.

Для розкладання надувного аксесуара його необхідно надути, використовуючи нагнітач повітря, що йде в наборі. Для забезпечення сталості тиску всередині батута, робота компресора повинна бути безперервної. Використовуючи кілочки, надувне виріб необхідно прикріпити до землі, щоб уникнути його здування вітром.

Щоб збір надувного батута був правильним є, спочатку варто відключити повітряний нагнітач від електричної мережі. Далі від'єднується кожен з рукавів, аксесуар щільно згортається і упаковується в сумку-чохол.


Батут каркасного типу встановлюється за такими правилами:

 • визначається територія для майбутнього розташування батута - для стійкості вироби варто віддати перевагу рівною і твердій поверхні;
 • поблизу зі спортивним аксесуаром не повинні перебувати дерева і будівлі;
 • збірка і установка вироби повинна здійснюватися відповідно до інструкції, що додається до товару;
 • після того як аксесуар встановлений, буде потрібно здійснити його перевірку на надійність кріплень;
 • після того як людина заходити на каркасний батут, необхідно надійно закривати сітку.

Для збільшення терміну служби каркасного батута не варто порушувати правил по збору вироби, зазначених в інструкції. Суворо забороняється установка батута на асфальті, бетоні.

Для безпечного користування спортивним аксесуаром потрібно здійснювати перевірку на:

 • присутність розколів, тріщин на сполучних елементів;
 • правильність натяжки полотна для стрибків і пошкоджень на ньому;
 • відсутність деформацій пружин;
 • правильність кріплення захисної кромки;
 • наявність зношених, пошкоджень, неправильності зшивання стрибкового полотна.

У догляді за батутом каркасного типу немає нічого складного, він полягає в чищенні полотна за допомогою вологої м якої тканини. Не варто використовувати гарячу воду і хімічні речовини. Щоб на спортивний аксесуар не потрапляли листя і сміття, його потрібно накривати.

Правила догляду за надувним аксесуаром трохи відрізняються від попередніх. Перед складанням вироби його потрібно ретельно вимити за допомогою м якої тканини. Коли прибирання буде закінчена, батут повинен добре висохнути. Наступним етапом буде здування аксесуара, його правильне складання і упаковка в спеціально призначений чохол. Надувне виріб не можна зберігати надутим, також його варто берегти від температурного перепаду і прямого сонячного світла.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner