Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити
+380 (67) 350-87-44
DS Company

Шведська стінка - що це ?

Шведська стінка - що це ?

Обставляючи дитячу кімнату, обов'язково виділіть куточок не тільки для активних ігор дитини, але і для фізичних вправ. Власне спортивне обладнання дозволить дитині регулярно займатися поза залежно від погоди за вікном. Оптимальний варіант - шведська стінка, яка займає мінімум місця, але при цьому дозволяє виконувати вправи на всі групи м'язів.

ЩО ТАКЕ ШВЕДСЬКА СТІНКА І ЧОМУ ВОНА ТАК НАЗИВАЄТЬСЯ?
Шведська стінка є гімнастичних снаряд, що зовні нагадує сходи. Дві вертикальні стійки з'єднання єднані між собою округлими перекладинами. Це пристрій чудово тім, що на нього можна додатково встановити турнік, канат, лавку для качання пресу, кільця і багато іншого. Сучасні виробники пропонують цілі компактні спортивні комплекси на базі гімнастичної стінки.

Свою назву шведська стінка отримала від країни своєї появи: Швеції. Лікар і викладач фехтування Пер Хенрік Лінг винайшов цей гімнастичний снаряд на початку XIX століття. Рама з перекладинами, як називають шведську стінку на її батьківщині, використовувалася при підготовці шкільних вчителів фізкультури і військових.

ЧИМ КОРИСНА ШВЕДСЬКА СТІНКА?
Регулярні заняття на шведській стінці рекомендуються і дорослим, і дітям. Під час вправ дитина зміцнить всі групи м язів, накачає прес, стане більш гнучким. Ходіння по поперечок є відмінною профілактикою плоскостопості. Тренування на цьому спортивному снаряді можуть бути і безкоштовною альтернативою спортивним секціям: адже займатися можна вдома в будь-який зручний час. Головне, скласти програму вправ і не лінуватися.

Малюкам домашні заняття на шведській стінці допоможуть набути впевненості в собі. Якщо на дитячому майданчику дитина побоюється лазити по рукоходами і численним драбинках, то власний спортивний снаряд дозволить побороти страх висоти і зміцнить м'яка м'язи рук. Гіперактивним дітям шведська стінка необхідна і для того, щоб скинути зайву енергію і заспокоїтися.

Зі скількох років МОЖНА ЗАЙМАТИСЯ НА ДИТЯЧІЙ шведській стінці?
Діти можуть займатися на шведській стінці вже з півтора року. Всі вправи повинні проходити під контролем батьків. Дуже бажано покласти біля снаряда мат, щоб у разі падінь малюк не травмувався.

Як вибрати шведську стінку?
При виборі шведської стінки зверніть увагу на такі нюанси:

Розміри шведської стінки. Більшість моделей мають висоту більше 2 метрів і ширину близько 60 см, що дозволяє розташувати їх навіть в малогабаритній квартирі. Як правило, на одному тренажері можуть займатися і дорослі і діти, оскільки гімнастична стінка здатна витримати навантаження до 120 кг, а деякі моделі і до 200 кг. Однак кільця, мотузкові сходи і інші доповнення можуть бути розраховані тільки на вагу дитини, тому не радимо батькам висіти на них, не ознайомившись попередньо з інструкцією до снаряду.
"Дитячі" і "дорослі" дитячі стінки розрізняються між собою відстанню між поперечинами, на дитячих моделях воно менше: близько 15 см, на дорослих: 20-23 див.
І дерев'яна яні, і металеві шведські стінки досить надійні для дітей. Перші вважаються більш екологічними, однак металеві здатні витримувати велике навантаження, що важливо, якщо на стінці буде займатися і тато дитини. Якщо ви вибрали металеву модель, то простежте, щоб на перекладині були спеціальні протиковзкі накладки.

Як кріпити шведську стінку?

Гімнастична стінка може кріпитися до стіни, до підлоги або стелі (так зване кріплення в розпір). Якщо у вашій квартирі натяжні стелі, то снаряд вдасться тільки прикріпити до стіни за допомогою чотирьох металевих куточків. Тренажер можна закріплювати на гіпсокартонної що не несе стіні: вона може не витримати таке навантаження.

Кріплення в розпір не вимагає свердління поверхонь і спеціальних навичок. Щоб не зіпсувати поверхню підлоги або стелі бажано використовувати додаткові прокладки з ковроліну або лінолеуму. Їх слід покласти під пластикові або гумові упори, що входять в комплект шведської стінки.

ЯК ЗАЙМАТИСЯ на шведській стінці?
Діти від півтора до трьох років можуть виснути на стінці, тримаючись одними руками за перекладину протягом 5-7 секунд.

Малюка можна також ставити на нижню сходинку, де він, тримаючись за планку на рівні грудей, зможе присідати. Діти старше трьох років можуть висіти на верхній перекладині, вчитися підтягуватися, виконувати махи ногами і "пістолет" - присідання на одній нозі.
Займатися фізичними вправами варто не раніше, ніж через півгодини після їди. Година тренувань для дошкільнят не повинна перевищувати 15 хвилин, потім слід відпочити.

Інші статті
 • Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - відмінне обладнання для тренувань
  Гирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.
  Повна версія статті
 • Тренажери із вільною вагою
  Тренажери із вільною вагою
  Існує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.
  Повна версія статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner