Довідник покупця штанги
Нижче зі статті можна дізнатися все про грифах для штанги і складальних гантелей.
У нашому магазині ви можете придбати всі необхідні комплектуючі для збору штанги або гантелі, в т. ч. і грифи.
Основою штанги і складальної гантелі є гриф, який представляє собою сталевий стрижень, як правило, з хромованим покриттям і обертовими втулками на кінцях, на які і надягають знімні диски вантажу, службовці для зміни ваги штанги. Грифи для сучасних штанг розрізняються між собою не тільки діаметром, а й формою.
Крім прямих класичних грифів, існують W-подібні, EZ-образні і ін. Кожна форма призначений для опрацювання того чи іншого конкретного м'яка м'язового пучка. Тому підходити до вибору грифа слід дуже скрупульозно, досконально розібравшись в усі «плюси» і «мінуси» тієї чи іншої форми.
Прямий гриф
Прямий гриф отримав найбільшу популярність. За допомогою прямого грифа можна виконувати більшість фізичних вправ на самі основні групи м язів. Це і присідання зі штангою і жими від грудей і з плечей, і ривки, і вправи на біцепс і трицепс, і всілякі випади, тяги, Шраг.
Якщо ви купуєте штангу собі додому, то кращим рішенням є прямий гриф, так як з його допомогою можна виконати більшість найбільш поширених і ефективних вправ. Прямий буде незамінним, якщо ви працюєте на набір маси тіла. Саме він дозволяє виконувати основні базові вправи (жим лежачі, присідання і станова тяга), які дозволяють найбільш ефективно набирати м язову масу.
Прямі грифи розрізняються по довжині, жорсткості і товщині. Довжина його може бути і дуже маленькою і дуже солідною. Якщо приміщення не дозволяє використовувати довгий тип, то кращим рішенням стані придбання міні-грифа. Однак тут важливо розуміти, що його діаметр, як правило, невеликий і розраховані такі тіпі на невеликі робочі ваги.
Якщо ваш робочий вага не буде перевищувати 100 кг, то цілком можна придбати міні-гриф для домашніх тренувань. Для роботи з більш солідними вагами, не обійтися без професійного грифа. Рекомендуємо звернути увагу на олімпійські грифи. Олімпійський дозволяє виконувати вправи з великими вагами і до того ж він має достатню довжину, для того щоб виконувати вправи широким хватом.
Ще в продаж є гриф, спеціально призначений для пауерліфтингу. Він має велику жорсткість у порівнянні з олімпійськім. Велика жорсткість дозволяє працювати з великими вагами, ніж у важкій атлетиці. Проте для домашнього використання купувати пауерлифтерские вигляд не радимо, тому що тренуватися в домашніх умовах з великими вагами вкрай травмонебезпечно.
Серед прямих грифів існують моделі з нестандартною товщиною (до 7 см). Вони являють собою дуже товсті віді. Використання таких моделей виправдано, якщо вашою метою є збільшення силових показників. Тренування з товстим грифом дуже ефективно нарощують силу хвата. А саме сила хвата в багатьох силових видах спорту є вузьким місцем на шляху до збільшення загальних силових показників.
Атлетиці, активно практикують силовий режим тренувань, використовують товсті моделі у виконанні багатьох вправ, таких як станова тяга і підйом штанги на біцепс. Після певного часу використання такої методики повернення до стандартного діаметру супроводжується наступним зростанням силових показників, оскільки сила кистей рук значно зросла. Однак застосовувати такий гриф, замінивши їм всі інші, не варто, так як це призведе в кінцевому результаті до падіння робочих ваг в багатьох правах, що знизить сукупну ефективність тренування.
Намагайтеся застосовувати грифи з великим діаметром тільки в дні, коли ви качаєте передпліччя, це дозволить значно поліпшити силу хвата і в тієї ж годину ніяк не позначиться на ваших загальних силових показниках.
Вибираючи прямий гриф, особливу увагу зверніть на наявність і розмір рельєфною насічки на поверхні. Добре виконана насічка дозволяє працювати з великими вагами, за рахунок того що він не провертається і не вислизає з рук. Секрет насічки не тільки в рельєфній поверхні, яку легше утримувати, а й у тому, що в цих маленьких борозенках залишається небагато повітря, який оберігає долоню від надмірної пітливості. В результаті гриф не вислизає і не провертається в найвідповідальніший момент.
EZ-гриф
EZ-гриф дозволяє виконувати більш вузькоспеціалізовані вправи на біцепс і трицепс. За допомогою EZ-грифа можна концентровано опрацювати ті пучки м язових волокон, які при використанні прямого включаються у роботу в меншій мірі.
Використання EZ-грифа дозволяє зняти зайве навантаження з зап'ясть і передпліч під час виконання тренування біцепсів. Це дозволяє сильніше сконцентруватися на опрацюванні цільової м'яка зв'язку. Для домашньої тренування краще мати прямий і вигнутий. Таке рішення дає можливість прокачувати різні м язові пучки, дозволяючи одночасно працювати і на масу і на рельєф.
W-подібний гриф
Це «допрацьована» копія EZ. Вигин в такому грифі сильніший, що дозволяє тримати штангу хватом, близьким до нейтрального. Багато атлетів відзначають, що такі штанги дають відмінну віддачу при виконанні французьких жимів і в схожих вправ з ними в правах.
Штанга Олімпійська
Гриф олімпійської штанги має масу 20 кг, довжину 2.2 м і діаметр 28 мм, при цьому кінці грифа, на які надягають диски мають діаметр 50 мм
Навантаження складається з набору стандартних обрезиненних дисків з внутрішнім діаметром 52 мм і масою 25, 20, 15 або 10 кг, зовнішній діаметр дисків залежить від їх ваги (відповідно червоного, синього, жовтого і зеленого кольорів), а також малих дисків масою 5, 2.5 , 1.25, 1, 0.5 і 0.25 кг
У пауерліфтингу застосовуються диски масою 50 кг. Маса стандартного замку 2.5 кг.
Штанга для пауерліфтингу
Гриф штанги для пауерліфтингу має набагато більшу жорсткість, ніж олімпійський. Це пов'язаність язано з тим, що в пауерліфтингу працюють з великими вагами, ніж у важкій атлетиці. Виконання пауерлифтерских змагальних вправ з олімпійськім грифом потенційно травматично - наприклад, в присіданні зі штангою на плечах, при зніманні штанги спортсмена може почати «бити».
У тієї ж годину, спортсмени-важкоатлети використовують пружні властивості олімпійського грифа для полегшення виконання вправ - в тій момент, коли кінці здійснюють коливальний рух вгору, штанга стає трохи легше.
Жіноча олімпійська штанга
Жіноча олімпійська штанга схожа на чоловічу, але її гриф коротше - 2,05 м, легше - 15 кг і має менший діаметр - 25 мм. Жіноча штанга не має насічки в центрі грифа, так як ця насічка наносилася для виконання рухів однією рукою, які зараз не застосовуються.
Штанга з T-грифом
Існує штанга з грифом у вигляді букви Т, на нижній кінець якої закріплюється вантаж.
Замки-фіксатори
Для того, щоб уникнути сповзання млинців зі штанги, під час виконання вправ, необхідно фіксувати диски по краях спеціальними замками-затисками. Існує чотири найбільш часто зустрічаються різновиди замків: гладка втулка, гайка, пружина і тріскачка. Для того, щоб загвинтити гайку, потрібно затратити значно кількість часу, тому рекомендувати її для штанги не станемо.
Для розбірних гантелей гайка є найбільш оптимальним варіантом, але використовувати гайку для штанги не найкраще рішення. Що стосується замків-пружин, то в повсякденному використанні смороду набагато зручніше. Однак слід мати на увазі, що великі ваги пружинами краще не фіксувати, так як в разі значного крену штанги, такий замок злетить разом з млінцямі. На окрему увагу заслуговують замки, зроблені за принципом гладкої втулки. Вони миттєво надягають, досить швидко фіксуються і забезпечують високий рівень закріплення.
Однак з часом різьблення зношується, іржавіє, і користуватися такими замками стає все менш і менш комфортно. Замок, тріскачка є найкращим на сьогоднішній день рішенням. Такий замок миттєво одягається, надійно фіксує млинці, і легко знімається. Крім того, завдяки своїй конструкції, такий замок практично ніколи не заклинює, як наприклад замки-гайки і втулки. Однак слід мати на увазі, що замок-тріскачка підходить не всім грифам. Для замку тріскачки штанга повинна бути відповідного діаметру і зі спеціальним різьбленням на кінцях грифа.
Диски для штанги
В першу чергу млинці відрізняються за вагою. Крок доступних в магазинах ваг приблизно такий: 0,5; 1; 1,25; 1,5; 2; 2,5; 3; 5; 10; 12; 15; 20; 25 кг.
Крім ваги, млинці розрізняються по діаметру посадочного отвору. Найбільш поширені діаметри – 25, 30 і 50 мм.
Більш універсальними є млинці з діаметром 50 мм. Їх можна одягнути на гриф практично будь-якого діаметру, а різницю в діаметрі компенсувати хорошими замками-фіксаторами. Для дому краще купити грифи для штанг і гантелей і млинці диски під отвір 25 мм, це по ціні дешевше і використовувати такі млинці можна як на тренажерах, так і на гантелях і штангах.
У нашому магазині у продажу є повністю залізні млинці.
Недоліком таких млинців є висока схильність до корозії. Також залізні млинці залишають сліди від ударів штанги на поверхні підлоги.
Набагато зручніше, коли по колу млинців проходить гумова амортизуюча смужка. Ще краще, коли млинці повністю закатані в пластик або гуму. По-перше, вони не іржавіють, а по-друге їх приємно брати в руки.
Штанга — це один з найбільш ефективних спортивних снарядів, досі популярний у світі силових тренувань. Незважаючи на уявну простоту, штанга опрацьовує всі основні групи м'язів. Купивши штангу, ви отримаєте універсальний снаряд, що прекрасно підходить для тренування біцепсів і трицепсів, збільшує силу, витривалість і м'язову масу.
Штанга складається з грифа (металевого стрижня) і металевих дисків, які закріплюються на його кінцях. Штангові грифи підбираються в залежності від того, яку групу м'язів ви тренуєте.
Кожен гриф має три важливих параметри: довжина, довжина гвинтової частини, діаметр гвинтовий частини. Довжина грифа для кожного індивідуальна. Якщо він короткий, руки можуть зачіпати диски, а якщо довгий, то хват доведеться робити ширше, щоб покласти руки на насічку.
У тренувального довжина може становити від 120 до 180 см. Довжина гвинтової частини визначає, скільки дисків можна повісити на гриф.
Гриф є складовою частиною гантелі або штанги. Кожен гриф має три важливих розміру: довжина частини для хвата, довжина гвинтової частини, діаметр гвинтовий частини.
Довжина частини для хвату у грифа для штанги особливо важлива, якщо ви збираєтеся використовувати лаву для жиму (відстань між стійками лави для жиму повинно бути менше, ніж довжина хватовой частині грифа).
Довжина гвинтової частини визначає, скільки дисків можна повісити на гриф
Внутрішній діаметр дисків повинен відповідати діаметру його гвинтовий частини. По виду самого грифа розрізняють: прямий, Z-подібний, W-подібний.
Прямий гриф являє собою складову частину класичної штанги.
Z-подібний гриф (EZ-гриф) призначений для вправ на верхні групи м'язів рук. Завдяки своїй вигнутості і незвичайного захоплення відбувається анатомічна ізоляція біцепса або трицепса під час вправ, в результаті чого вони краще опрацьовуються.
W-подібний гриф дозволяє ізолювати м'язи рук, а як результат цього, ви отримаєте більш рельєфні і сильні руки.
У стандартної штанги – 25-міліметровий гриф, який важить 20 кілограмів.
Гриф для штанги бувають прямі, зігнуті і складної конструкції. Найчастіше використовується прямий гриф для штанги.
Вигнутий полегшує виконання підйому на біцепс.
Треп-гриф (ромбовидний, шестикутний) потрібен для виконання станової тяги на зігнутих ногах. Його основна перевага полягає в тому, що навантаження в більшій мірі лягає на м'язи передньої поверхні стегна, тому даний варіант станової тяги є гарною заміною присідань зі штангою на плечах.
Також важливою характеристикою є максимальне навантаження. Найпростіший тренувальний гриф для штанги має навантаження 70 кг Є і більш складні, що витримують навантаження 120-150 кг Напівпрофесійні тренувальні грифи для штанги мають вже навантаження до 200 кг, а то і 300 кг.
Нагадуємо, що в нашому магазині ви можете вибрати і купити як гриф для штанги, так і гантельний гриф.
- Гирі - відмінне обладнання для тренуваньГирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.Повна версія статті
- Тренажери із вільною вагоюІснує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.Повна версія статті