Корзина
13 отзывов
Внимание - работаем только по предоплате!
+380673508744
DS Company

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ МАКІВАРУ

ЯК ПРАВИЛЬНО ВИБРАТИ МАКІВАРУ

Коли людина тільки починає займатися спортом, то стикається з багатьма поняттями, які йому невідомі. Так, наприклад, початківець каратист дізнається, що в карате є не тільки спаринги і ката, а й відпрацювання ударів із маківарою.

Макивара - це специфічний спортивний снаряд, який в найзагальнішому сенсі виконує ті ж функції, що і звичайна боксерська груша. Іншими словами, макивара необхідна для відпрацювання ударів і традиційної «набивання», яка є одним з базисів в тренінгу карате і муай-тай.

Однак якщо даний снаряд виконує ті ж функції, що і груша, закономірне запитання - для чого потрібна макивара? Насправді, техніка роботи з цим снарядом дуже специфічна і життєво необхідна бійцям, для яких важлива технічна прогресія. Існує величезна кількість Макивара різних форм і розмірів, більшість з них - це прямокутні «лапи», які спаринг партнер надіває на руки.

Види Макивара типу «лап» дозволяють відпрацьовувати різні зв'язки і комбінації, тренуючи в першу чергу швидкість і влучність удару. Деякі моделі також можуть кріпитися до стіни або іншому снаряду, але існують і суто статичні Маківари - зазвичай вони мають більший розмір і прямокутною формою. Такі Маківари встановлюють в нерухомому положенні і відпрацьовують на них все ті ж зв'язки ударів, але без залучення спаринг-партнера.

Питання про те, як працювати з маківрой, досить умовний, тому що тут все індивідуально, залежить від виду єдиноборства і мети, яку переслідує спортсмен. Маківари застосовують не тільки в карате і тайському боксі, їх використовують і в панкратионе, і в ММА, і навіть в традиційному боксі. Більшість Макивара вільно кріпляться на передпліччях, що дуже зручно, адже спаринг-партнер з Макивара може швидко змінювати їх положення, змушуючи бійця перебудовувати рівень і вектор атаки. Деякі Маківари потрібно тримати двома руками за спеціальні рукоятки, такі снаряди зазвичай застосовуються в карате для відпрацювання ударів ногами на різних рівнях.

КІЛЬКА ВАЖЛИВИХ РАД ДЛЯ ПРАВИЛЬНОГО ПІДБОРУ Макивара
Більшість початківців спортсменів спочатку ставлять перед собою некоректне питання типу «макивара або груша - що краще?» Справа в тому, що для занять традиційним боксом Маківари дійсно не потрібні початківцям спортсменам, їх залучають до просунутих техніках. А ось, наприклад, для занять муай-тай це один з основних спортивних снарядів.

Тут все зводиться до методики тренінгу, який в кожному єдиноборстві - унікальний і багато в чому залежить від самого тренера. Як же правильно вибрати маківару?

По-перше, потрібно зрозуміти - для відпрацювання яких технік Вам потрібен цей тип спортивного снаряда. Від цього буде залежати вид, форма і розмір Маківари.
По-друге, враховуйте - чи можете Ви займатися зі спаринг-партнером, і якщо такої можливості у Вас немає, то в традиційних «лапах» немає необхідності.
По-третє, вибирайте тільки перевірені бренди, які існують на ринку не перший рік, так ви отримаєте зручний і довговічний спортивний снаряд.
Тобто питання про те, як правильно вибрати маківару, завжди вирішується в індивідуальному порядку. В ідеалі тип снаряда Вам повинен порадити Ваш тренер, так як він гарантовано знає, який варіант буде найбільш ефективним в рамках його тренувальної програми. Якщо ж Ви займаєтеся самостійно, то просто враховуйте вищенаведені моменти.

Другие статьи