Кошик
13 відгуків
Увага - працюємо лише по передплаті!
+380673508744
DS Company
  • DS COMPANY
  • Статті
  • Сітка для футбольних воріт: види, розміри і вимоги

Сітка для футбольних воріт: види, розміри і вимоги

Сітка для футбольних воріт: види, розміри і вимоги

Яка гра займає лідируючу позицію серед командних видів спорту? Правильно, футбол!

Футбол захоплює людей незалежно від статі, віку, політичних поглядів, того, чим вони займаються і у що вірять. В Іспанії, Англії, Італії та багатьох інших державах футболістів знають в обличчя, а за іграми улюбленої команди уважно стежать усією країною. Якщо запитати, з чим асоціюється у вас футбол, ви, напевно, скажете - м'яч. Але важко уявити тренування, а тим більше матч без воріт і футбольної сітки. Сітка для футбольних воріт проводиться із спеціального сировини з високою зносостійкістю, щоб прослужити тривалий час.

Коли з'явилася сітка для футбольних воріт
Спочатку в якості футбольних воріт використовували дві вертикальні стійки, потім з'явилася поперечина. У 1875 році була проведена стандартизація футбольних воріт. Відповідно до нових правил, ворота для професійної гри повинні мати ширину 7,32 метра і висоту 2,44 метра. Чим обумовлений вибір цих цифр? Це еквівалент 8 ярдів в ширину і 8 футів у висоту.

У матчі між збірними Північної і Південної Англії 23 березня 1891 року зареєстровано перший офіційний використання сітки для футбольних воріт в грі. Саме тоді Джон Броді, який займається виробництвом рибальських сіток, здогадався приладнати останню до воріт. Пізніше він запатентував свій винахід. І навіть заснував фірму з виробництва футбольних сіток, яка займається цим і зараз. Якісна сітка для воріт повинна складатися з 25 000 вузлів. У його честь в Ліверпулі, його рідному місті, названа вулиця.

Збереглися історичні дані, що дозволяють припустити, що гру, схожу на футбол, проводили ще в 4-3 ст. до н.е. в Китаї. Перші ж згадки про цю гру на туманному Альбіоні датуються 1314 роком. Саме цей час вважається періодом зародження футболу. Ворота тоді були простими дерев'яними стовпами, після кожного голу проходила зміна воріт. І лише набагато пізніше з'явилася поперечина, спочатку мотузкова, а потім тверда. Це було продиктовано необхідністю, так як суддя не завжди бачив момент гола, м'яч міг пролетіти дуже високо між стійками, що служило причиною для конфліктів. А згодом містер Броди запропонував використовувати сітку.

На перший погляд вибір футбольної сітки може здатися елементарним. Однак насправді все не так просто. Якщо купити сітку для футбольних воріт в першому-ліпшому магазині, то можна відчути розчарування. Від неї вимагається висока міцність, щоб виконувати головну функцію - «тримати» удар м'яча, який може досягати неймовірної швидкості - 214 км / год! Цей світовий рекорд був встановлений в 2011 році бразильцем Халком і досі не побитий.

Ще однією важливою характеристикою сітки для футбольних воріт є надійне кріплення до штанги. Саме це є слабким місцем низькоякісні сітки. Навряд чи такі вироби стійкі до зношування. Найімовірніше, вам доведеться купити нову після 5-6 ігор. Причиною цього є низька якість сировини. Навпаки, надійна сітка з добротних матеріалів витримує вагу воротаря (це важливо, адже він може опинитися у воротах разом з м'ячем), стійка до погодних умов, частим ігор. Кріплення до штанги відповідає рівню самої сітки.

Види і розміри сітки футбольних воріт


Сітки на футбольні ворота з різною товщиною шнура (не менше 1,8 мм). Виробляються вони з поліпропіленових ниток з високою міцністю, здатних витримувати значні навантаження. Розміри стандартизовані. Осередки у всіх моделей однакові - 10х10 см.

 Сетка для футбольных ворот

Сітки для пляжного футболу, для тренувальних воріт. Вони менше, їх використовують під час тренувань і на аматорських іграх, а також під час турнірів з пляжного футболу.


Сітки для міні-футбольних і гандбольних воріт. Тут розмір шнура варіює від 1,8 до 3,1 мм, розміри осередків можуть відрізнятися (наприклад, 4х4 см або 10х10 см.). Сітки такого типу використовуються для змагань з міні-футболу та гандболу.

Сетки для мини-футбольных и гандбольных ворот

Гасителі (міні-футбольні та гандбольні). Вони використовуються з метою продовження експлуатаційного терміну сітки за рахунок гасіння швидкості м'яча. Товщина ниток і розмір осередків варіюються.

Гасители (мини-футбольные и гандбольные)

Якою має бути сітка для футбольних воріт
Футбольна сітка повинна мати високу міцність, бути надійною. Тільки тоді вона зможе витримувати удари м'ячів, які були надіслані не тільки любителями, а й професіоналами з високою швидкістю. Саме тому використовуються капронові або поліпропіленові шнури. І це не випадково. До матеріалу сіток для футбольних воріт пред'являється ряд вимог, обумовлених особливостями експлуатації.

Сировина має володіти стійкістю до УФ-променів, атмосферних впливів. Адже в футбол грають цілий рік на закритих і відкритих аренах. Діаметр нитки коливається від 1,8 мм до 5,5 мм. Сітка може бути з квадратними осередками (зі стороною 10 см найчастіше) і шестикутними. Всі ці показники впливають на ціну. По виду плетіння розрізняють безвузлові і в'язані сітки.

 

Інші статті