Кошик
13 відгуків
Увага - працюємо лише по передплаті!
+380673508744
DS Company

Що таке велотренажер? Призначення і види.

Що таке велотренажер? Призначення і види.

Заняття на велотренажері швидко виводять пульс у так звану кардіозона — серце прискорює свій ритм, кров починає рухатися швидше. Регулярні заняття зміцнюють стінки судин і серцевий м’яз, тому ймовірність розвитку атеросклерозу, інфарктів і...

  Велотренажер - це різновид кардиотренажера, який імітує рух на велосипеді. Для чого потрібен велотренажер? Він спрямований головним чином на розвиток сили і витривалості, також зміцнює серцево-судинну і дихальну системи. Основне навантаження припадає на ноги, сідниці і м'язи преса. Перед тренуванням рекомендується зробити легку розминку.

Переваги велотренажерів Для чого хороший велотренажер? Головна перевага велотренажера - можливість поєднувати оздоровчі кардіотреніровки з інтенсивними силовими навантаженнями. При силових навантаженнях важливо правильно розподілити навантаження. Тренується на велотренажері знаходиться в сидячому положенні, що знижує навантаження на коліна і щиколотки. Потрібен чи ні велотренажер для схуднення? Якщо метою тренування є схуднення, то велотренажер відмінно підходить для занять. Завдяки інтенсивній силового навантаження спалюються калорії, що може стати доповненням до дієти і допоможе швидко привести тіло в форму. Крім того, велотренажери компактні в порівнянні з іншими тренажерами.

Види велотренажерів

Велотренажери розрізняються за системою навантаження на: механічні, магнітні і електромагнітні.

 Механічний велотренажер Опір досягається за рахунок ременя, інша назва - ремінні велотренажери. Переваги - простота і дешевизна. До недоліків відносять можливі ривки, недостатньо плавний хід і найменшу зносостійкість (можливий розрив ременя). Головною проблемою для домашнього використання може бути шум тренажера.

Магнітний велотренажер Для навантаження використовується вплив магнітів на маховик. Це дає безшумний і плавний хід, плавне гальмування, що виключає різкі ривки. Магнітні велотренажери більш функціональні, наприклад, є можливість переключити рівень навантаження для завдання інтенсивності тренування. Як правило, мають вбудований комп'ютер, який містить різну кількість програм тренувань. З магнітною системою велотренажер більш надійний і довговічний.

Електромагнітний велотренажер Для навантаження використовується електромагнітне поле, що впливає на маховик. Така конструкція має мінімум рухомих деталей, а значить, найбільш довговічна. Вбудований комп'ютер повністю контролює процес тренування. Електромагнітні велотренажери містять багато вбудованих програм, розрахованих на людей з різними параметрами і цілями занять.

Велоергометр - це тренажер сконструйований для націлених тренувань. Програма сама вибирає навантаження виходячи з етапу обраної тренування, вимірює об'єм виконаної роботи. Найбільш просунуті показують якісь групи м'язів задіяні, контролюють тренування виходячи з параметрів, що вводяться користувача (вік, вага, відстеження пульсу), що дозволяє тренуватися найбільш результативно і безпечно.

Способи посадки.  За способом посадки розрізняють горизонтальні велотренажери та вертикальні. Існують також гібридні велотренажери, що дозволяють змінювати положення. Такий тренажер потрібен, якщо в сім'ї кілька користувачів, і наприклад, один з них хоче інтенсивне навантаження, а інший страждає болями в спині і потребує щадному режимі тренувань. Ціна таких велотренажерів на порядок вище, ніж у мають одну посадку.

Велотренажер з вертикальною посадкою - це традиційний спосіб посадки. Тренується займає таке ж положення, як на велосипеді. Горизонтальний велотренажер Сидіння велотренажера з горизонтальною посадкою знаходиться низько і далеко від педалей, що дозволяє витягнути ноги по горизонталі. Це положення більш зручно і безпечно для занять. Тренується має повну опору спиною на спинку тренажера, що знижує навантаження на нижні відділи хребта.

Велотренажери горизонтальні дозволяють тренуватися людям з болями в спині, проблемами ніг. При виборі велотренажера обов'язково зверніть увагу на максимальне навантаження тренажера, великим людям буде незручно займатися на малогабаритних велотренажерах. Також слід звернути увагу на вагу маховика, регулювання сідла і керма, кількість вбудованих програм. Далі, дізнавшись все про велотренажері - вибрати модель з прийнятною ціною.

 

 
Інші статті