Кошик
13 відгуків
Увага - працюємо лише по передплаті!
+380673508744
DS Company

Довідник покупця штанги

Довідник покупця штанги

У нашому магазині ви можете придбати всі необхідні комплектуючі для збору штанги або гантелі, в т.ч. і грифи. Основою штанги і складальної гантелі є гриф, який представляє собою сталевий стрижень, як правило, з хромованим покриттям.

Нижче зі статті можна дізнатися все про грифах для штанги і складальних гантелей.
У нашому магазині ви можете придбати всі необхідні комплектуючі для збору штанги або гантелі, в т.ч. і грифи.

Основою штанги і складальної гантелі є гриф, який представляє собою сталевий стрижень, як правило, з хромованим покриттям і обертовими втулками на кінцях, на які і надягають знімні диски вантажу, службовці для зміни ваги штанги. Грифи для сучасних штанг розрізняються між собою не тільки діаметром, а й формою.

Крім прямих класичних грифів, існують W-подібні, EZ-образні і ін. Кожна форма призначена для опрацювання того чи іншого конкретного м'язового пучка. Тому підходити до вибору грифа слід дуже скрупульозно, досконально розібравшись в усі «плюси» і «мінуси» тієї чи іншої форми.


Прямий гриф

Прямий гриф отримав найбільшу популярність. За допомогою прямого грифа можна виконувати більшість фізичних вправ на самі основні групи м'язів. Це і присідання зі штангою і жими від грудей і з плечей, і ривки, і вправи на біцепс і трицепс, і всілякі випади, тяги, Шраг.

Якщо ви купуєте штангу собі додому, то кращим рішенням є прямий гриф, так як з його допомогою можна виконати більшість найбільш поширених і ефективних вправ. Прямий буде незамінним, якщо ви працюєте на набір маси тіла. Саме він дозволяє виконувати основні базові вправи (жим лежачи, присідання і станова тяга), які дозволяють найбільш ефективно набирати м'язову масу.

Прямі грифи розрізняються по довжині, жорсткості і товщині. Довжина його може бути і дуже маленькою і дуже солідною. Якщо приміщення не дозволяє використовувати довгий тип, то кращим рішенням стане придбання міні-грифа. Однак тут важливо розуміти, що його діаметр, як правило, невеликий і розраховані такі типи на невеликі робочі ваги.

Якщо ваш робочий вага не буде перевищувати 100 кг, то цілком можна придбати міні-гриф для домашніх тренувань. Для роботи з більш солідними вагами, не обійтися без професійного грифа. Рекомендуємо звернути увагу на олімпійські грифи. Олімпійський дозволяє виконувати вправи з великими вагами і до того ж він має достатню довжину, для того щоб виконувати вправи широким хватом.

Ще в продажу є гриф, спеціально призначений для пауерліфтингу. Він має велику жорсткість в порівнянні з олімпійським. Велика жорсткість дозволяє працювати з великими вагами, ніж у важкій атлетиці. Однак для домашнього використання купувати пауерлифтерские вигляд не радимо, тому що тренуватися в домашніх умовах з великими вагами вкрай травмоопасно.

Серед прямих грифів існують моделі з нестандартною товщиною (до 7 см). Вони являють собою дуже товсті види. Використання таких моделей виправдано, якщо вашою метою є збільшення силових показників. Тренування з товстим грифом дуже ефективно нарощують силу хвата. А саме сила хвата в багатьох силових видах спорту є вузьким місцем на шляху до збільшення загальних силових показників.

Атлети, активно практикують силовий режим тренувань, використовують товсті моделі у виконанні багатьох вправ, таких як станова тяга і підйом штанги на біцепс. Після певного часу використання такої методики повернення до стандартного діаметру супроводжується наступним зростанням силових показників, оскільки сила кистей рук значно зросла. Однак застосовувати такий гриф, замінивши їм всі інші, не варто, так як це призведе в кінцевому результаті до падіння робочих ваг в багатьох вправах, що знизить сукупну ефективність тренування.

Намагайтеся застосовувати грифи з великим діаметром тільки в дні, коли ви качаєте передпліччя, це дозволить значно поліпшити силу хвата і в той же час ніяк не позначиться на ваших загальних силових показниках.

Вибираючи прямий гриф, особливу увагу зверніть на наявність і розмір рельєфною насічки на поверхні. Добре виконана насічка дозволяє працювати з великими вагами, за рахунок того що він не провертається і не вислизає з рук. Секрет насічки не тільки в рельєфній поверхні, яку легше утримувати, а й в тому, що в цих маленьких борозенках залишається небагато повітря, який оберігає долоню від надмірної пітливості. В результаті гриф не вислизає і не провертається в найвідповідальніший момент.

EZ-гриф

EZ-гриф дозволяє виконувати більш вузькоспеціалізовані вправи на біцепс і трицепс. За допомогою EZ-грифа можна концентровано опрацювати ті пучки м'язових волокон, які при використанні прямого включаються в роботу в меншій мірі.

Використання EZ-грифа дозволяє зняти зайве навантаження з зап'ясть і передпліч під час виконання тренування біцепсів. Це дозволяє сильніше сконцентруватися на опрацюванні цільової м'язи. Для домашньої тренування краще мати прямий і вигнутий. Таке рішення дає можливість прокачувати різні м'язові пучки, дозволяючи одночасно працювати і на масу і на рельєф.

W-подібний гриф

 

Це «допрацьована» копія EZ. Вигин в такому грифі сильніший, що дозволяє тримати штангу хватом, близьким до нейтрального. Багато атлетів відзначають, що такі штанги дають відмінну віддачу при виконанні французьких жимів і в схожих вправ з ними вправах.

Олімпійська штанга
Гриф олімпійської штанги має масу 20 кг, довжину 2.2 м і діаметр 28 мм, при цьому кінці грифа, на які надягають диски мають діаметр 50 мм.

Навантаження складається з набору стандартних обрезиненних дисків з внутрішнім діаметром 52 мм і масою 25, 20, 15 або 10 кг, зовнішній діаметр дисків залежить від їх ваги (відповідно червоного, синього, жовтого і зеленого кольорів), а також малих дисків масою 5, 2.5 , 1.25, 1, 0.5 і 0.25 кг.

У пауерліфтингу застосовуються диски масою 50 кг. Маса стандартного замку 2.5 кг.

Штанга для пауерліфтингу
Гриф штанги для пауерліфтингу має набагато більшу жорсткість, ніж олімпійський. Це пов'язано з тим, що в пауерліфтингу працюють з великими вагами, ніж у важкій атлетиці. Виконання пауерлифтерских змагальних вправ з олімпійським грифом потенційно травмоопасно - наприклад, в присіданні зі штангою на плечах, при зніманні штанги спортсмена може почати «бити».

У той же час, спортсмени-важкоатлети використовують пружні властивості олімпійського грифа для полегшення виконання вправ - в той момент, коли кінці здійснюють коливальний рух вгору, штанга стає трохи легше.

Жіноча олімпійська штанга 
Жіноча олімпійська штанга схожа на чоловічу, але її гриф коротше - 2,05 м, легше - 15 кг і має менший діаметр - 25 мм. Жіноча штанга не має насічки в центрі грифа, так як ця насічка наносилася для виконання рухів однією рукою, які зараз не застосовуються.

Штанга з T-грифом
Існує штанга з грифом у вигляді букви Т, на нижній кінець якої закріплюється вантаж.

Замки-фіксатори

Для того, щоб уникнути сповзання млинців зі штанги, під час виконання вправ, необхідно фіксувати диски по краях спеціальними замками-затисками. Існує чотири найбільш часто зустрічаються різновиди замків: гладка втулка, гайка, пружина і тріскачка. Для того, щоб загвинтити гайку, потрібно затратити значну кількість часу, тому рекомендувати її для штанги не станемо.

Для розбірних гантелей гайка є найбільш оптимальним варіантом, але використовувати гайку для штанги не найкраще рішення. Що стосується замків-пружин, то в повсякденному використанні вони набагато зручніше. Однак слід мати на увазі, що великі ваги пружинами краще не фіксувати, так як в разі значного крену штанги, такий замок злетить разом з млинцями. На окрему увагу заслуговують замки, зроблені за принципом гладкої втулки. Вони миттєво надягають, досить швидко фіксуються і забезпечують високий рівень закріплення.

Однак з часом різьблення зношується, іржавіє, і користуватися такими замками стає все менш і менш комфортно. Замок, тріскачка є найкращим на сьогоднішній день рішенням. Такий замок миттєво одягається, надійно фіксує млинці, і легко знімається. Крім того, завдяки своїй конструкції, такий замок практично ніколи не заклинює, як наприклад замки-гайки і втулки. Однак слід мати на увазі, що замок-тріскачка підходить не всім грифам. Для замку тріскачки штанга повинна бути відповідного діаметру і зі спеціальним різьбленням на кінцях грифа.

Диски для штанги

В первую очередь блины отличаются по весу. Шаг доступных в магазинах весов приблизительно такой: 0,5; 1; 1,25; 1,5; 2; 2,5; 3; 5; 10; 12; 15; 20; 25 кг.

Кроме веса, блины различаются по диаметру посадочного отверстия. Наиболее распространённые диаметры – 25, 30 и 50 мм.

Более универсальными являются блины с диаметром 50 мм. Их можно одеть на гриф практически любого диаметра, а разницу в диаметре компенсировать хорошими замками-фиксаторами. Для дома лучше купить грифы для штанг и гантелей и блины диски  под отверстие 25 мм, это по цене дешевле и использовать такие блины можно как на тренажёрах, так и на гантелях и штангах.

В нашем магазине в продаже имеются полностью железные блины.

Недостатком таких блинов является высокая подверженность коррозии. Также железные блины оставляют следы от ударов штанги на поверхности пола.

Намного удобнее, когда по окружности блинов проходит резиновая амортизирующая полоска. Ещё лучше, когда блины полностью закатаны в пластик или резину. Во-первых, они не ржавеют, а во-вторых их приятно брать в руки.

Штанга — это один из самых эффективных спортивных снарядов, до сих пор популярный в мире силовых тренировок. Несмотря на кажущуюся простоту, штанга прорабатывает все основные группы мышц. Купив штангу, вы приобретёте универсальный снаряд, прекрасно подходящий для тренировки бицепсов и трицепсов, увеличивающий силу, выносливость и мышечную массу.

Штанга состоит из грифа (металлического стержня) и металлических дисков, которые закрепляются на его концах. Штанговые грифы подбираются в зависимости от того, какую группу мышц вы тренируете.

Каждый гриф имеет три важных параметра: длина, длина винтовой части, диаметр винтовой части. Длина грифа для каждого индивидуальна. Если он короткий, руки могут задевать диски, а если длинный, то хват придется делать шире, чтобы положить руки на насечку.

У тренировочного длина может составлять от 120 до 180 см. Длина винтовой части определяет, сколько дисков можно повесить на гриф.

Гриф является составной частью гантели или штанги. Каждый гриф  имеет три важных размера: длина части для хвата, длина винтовой части, диаметр винтовой части.

Длина части для хвата у грифа для штанги особенно важна, если вы собираетесь использовать скамью для жима (расстояние между стойками скамьи для жима должно быть меньше, чем длина хватовой части грифа).

Длина винтовой части определяет, сколько дисков можно повесить на гриф

Внутренний диаметр дисков должен соответствовать диаметру его винтовой части. По виду самого грифа различают: прямой, Z-образный, W-образный.

 

Прямой гриф представляет собой составную часть классической штанги.

Z-образный гриф  (EZ-гриф) предназначен для упражнений на верхние группы мышц рук. Благодаря своей изогнутости и необычного захвата происходит анатомическая изоляция бицепса или трицепса  во время упражнений, в результате чего они лучше прорабатываются.

W-образный гриф позволяет изолировать мышцы рук, а как результат этого, вы получите более рельефные и сильные руки.

У стандартной штанги – 25-миллиметровый гриф, который весит 20 килограмм. 

Грифы для штанги бывают прямые, изогнутые и сложной конструкции. Чаще всего используется прямой гриф для штанги. 

Изогнутый облегчает выполнение подъёма на бицепс. 

Трэп-гриф (ромбовидный, шестиугольный) нужен для выполнения становой тяги на согнутых ногах. Его основное преимущество заключается в том, что нагрузка в большей степени ложится на мышцы передней поверхности бедра, поэтому данный вариант становой тяги является хорошей заменой приседаний с штангой на плечах.

Также важной характеристикой является максимальная нагрузка. Самый простой тренировочный гриф для штанги имеет нагрузку 70 кг. Есть и более сложные, выдерживающие нагрузку 120-150 кг. Полупрофессиональные тренировочные грифы для штанги имеют уже нагрузку до 200 кг, а то и 300 кг.

Напоминаем, что в нашем магазине вы можете выбрать и купить как гриф для штанги, так и гантельный гриф.

Інші статті