Для чого потрібні обважнювачі для ніг і як їх вибрати?
Для того щоб заняття спортом були найбільш продуктивними, слід використовувати додаткові інструменти в ході тренувань. Допоміжні засоби, наприклад обважнювачі для ніг, є невід'ємними компонентами кожного циклу занять, так як дозволяють збільшити навантаження на м'язовий корсет.
Що дають тренування з обважнювачами?
Слід почати з того, що обважнювачі — це спеціальні манжети, в які вшитий вантаж, представлений будь-яким сипучим компонентом або металевими пластинами. Необхідно зауважити, що існують і складальні спортивні комплектуючі, в яких можна регулювати вагу самостійно, збільшуючи навантаження в ході тренувань.
В основному такий вид інвентарю спортивного типу використовують представники різних єдиноборств і тих видів спорту, де необхідним вважається розвиток швидкості. Таким чином, надягаючи важки на руки або ноги під час тренування, збільшується навантаження на групи м'язів відповідають за виконання конкретного вправи, наприклад при відточуванні удару. В результаті подібних занять можна відзначити зростання швидкості, сили, витривалості та технічності.
Користь і шкода від занять з oтягoщeніямі
Необхідно розуміти, що використовувати обважнювачі як для рук, так і для ніг з метою наростити м'язову масу — це не найкращий спосіб. В основному дані елементи є кардиостимулирующего засобами, за допомогою яких можна загартовувати організм, покращуючи роботу серцевого м'яза, розганяючи кровотік і спалюючи калорії. У зв'язку з цим, слід більш детально приділити увагу позитивних властивостей описуваного кошти:
- полегшує процес схуднення — ефект досягається за допомогою збільшення навантаження на організм, в результаті чого спалюється більшу кількість калорій, відповідно зменшуються запаси жирової тканини;
- сприяє збільшенню витривалості і внутрішнього фізичного ресурсу людини;
- допомагають зробити м'язи більш рельєфними, приводячи їх в тонус і покращуючи фізичний стан ніг , сідниць і поперекового відділу спини користувача;
- в ходізанять поліпшується процес кровообігу, що є відмінним зміцнює стінки серцевого м'яза методом;
- завдяки збільшенню навантаження поліпшується техніка виконання вправи, наприклад кроки під час бігу стають більш впевненими і чіткими та ін.
Що стосується негативних сторін утяжелителя, то їх особливо і немає. Шкідливі будуть дані елементи тільки в тому випадку, якщо використовувати їх з порушенням правил безпеки. Наприклад, нехтувати протипоказаннями чи часом носіння ускладнює ходьбу «браслета».
Яку вагу спортивних обважнювачів вибрати?
Найголовніший критерій вибору утяжеляли елемента — це його вага. Фахівці рекомендують початківцям використовувати манжети з вагою, що не перевищує 5 кг. Снаряди, маса яких перевищує п'яти кілограм використовуються тільки для професійних занять спортом. При постійних тренуваннях необхідно поступово збільшувати тяжкість накладних компонентів. Якщо використовується пластинчаста система, то її вага можна збільшити, додавши додаткові пластини, а якщо застосовується утяжелитель з наповненням по типу пісок, то слід придбати більш важкий комплект. Згідно з правилами безпеки, збільшувати навантаження необхідно додаючи не більше півкілограма на кожну з кінцівок, щоб не отримати травму.
Для ходьби і бігу
Для занять бігом або ходьбою вага утяжеляли елемента не повинна перевищувати 1-2 кілограми. При цьому початкову вагу описуваного кошти має дорівнювати 500 грам. Згодом, коли маса вантажу буде непоміченою, можна збільшити вагу вдвічі. Кріпити слід утяжелитель в області щиколотки, відразу над взуттям — це дозволить мінімізувати ризики отримання травми. Слід зауважити, що вкрай важливо при ходьбі з вантажем правильно виконувати крок, приділяючи увагу техніці.
Для силових занять
Що стосується силових вправ , то в такому випадку вага навантажує елемента підбирається індивідуально в залежності від мети занять. При цьому, слід пам'ятати, що збільшувати вагу або вдаватися до використання утяжелителя необхідно тільки тоді, коли сама вправа, без допоміжного компонента не викликає абсолютно ніяких складнощів. У всіх подібних випадках краще мати річ зі змінним вагою, що дозволить згодом нарощувати утяжелитель.
Для аеробіки та фітнесу
Фітнес та вихідні з нього дисципліни дуже часто вимагають додаткового навантаження на ноги, руки, поперек та ін. З цієї причини обважнювачі — це те, що необхідно кожній жінці для занять аеробікою, коли класичні вправи вже не доставляють складнощів.
Ефективні вправи для рук і ніг з фото
Заняття спортом з додатковою вагою — це ефективний метод розвитку витривалості, сили і зміцнення організму. При цьому важливо розуміти, що перед тим, як приступити до тренування, слід провести розминку. Якщо уникнути цього умови, то шанс отримати травму в ході занять зростає в рази. Особливу увагу потрібно приділити тим місцям, куди надівається утяжелитель, наприклад, якщо накладка кріпиться в області щиколотки, то слід ретельно опрацювати голеностоп і ін.
Для накачування сідниць
Щоб гарненько опрацювати великий сідничний м'яз , можна скористатися наступною вправою. Вихідна позиція — упор на долоні, лікті і коліна спина рівна, обличчя дивиться в підлогу. Тепер необхідно піднімати по черзі ноги вгору, ніби виштовхуючи щось від себе. Оптимальна вага утяжелителя при такому вправі — 0,5-1 кг.
Для схуднення ніг
Для того щоб спалити зайві калорії, а також скинути кілька кілограмів, необхідно вдаватися до спеціальних вправ. Тренування повинні мати комплексний вид, в рамках яких задіяні будуть усі групи м'язів. Таким чином, в якості гімнастики проти жирових відкладень необхідно вдаватися до таких вправ:
- ноги разом , руки на поясі, здійснюється послідовний підйом ніг за допомогою згинання їх в колінах і утримування в зігнутому положенні не менше 3-ох секунд;
- лежачи на спині слід робити махи прямими ногами, затримуючи їх у піднятому положенні на декілька секунд ;
- з положення лежачи на боці необхідно проводити відведення ніг вгору, піднімаючи їх трохи вище рівня плеча — все слід робити плавно, повільно відводячи іопускаючи кінцівку;
- вихідне положення — ноги на ширині плечей, проводяться почергові випади, при яких одна нога утворює кут згину коліна 90 градусів, а друга повністю випрямляється.
Для проведення вправ для схуднення найкраще використовувати регульовані обважнювачі для ніг, що дозволяє правильно розподіляти навантаження, запобігаючи отримання травм і перенапруг.
чи можна займатися з обважнювачами на ногах дітям?
Утяжелители для ніг — це істотне навантаження на суглоби, зв'язки і м'язи, внаслідок чого сформувалися дитячі стопи можуть отримати травму, що призведе до порушення формування опорно-рухового апарату. Використовувати обважнювачі для дітей молодше 14-ти років строго заборонено, так як тканинні структури продовжують формуватися, а будь-яке навантаження — це ризик, який може привести до серйозних наслідків.
Чим замінити обладнання і як зробити своїми руками?
Обважнювачі для ніг можна купити практично в кожному спортивному магазині або зробити самостійно в домашніх умовах. Щоб виготовити важки для занять спортом необхідно підготувати два однакових відрізу щільної тканини, наприклад джинса. Джинсові прямокутники необхідно скласти навпіл і прошити з двох сторін. Тепер заготовки виглядають як кишені, зшити які не складе особливих труднощів.
На наступному етапі потрібно пристрочити до тканинних мішечках капронову стрічку або липучки, щоб тканинну основу можна було закріпити на нозі. Настав час прострочити джинсовий конверт по вертикалі, розділивши його на 4 частини — це відсіки для наповнювача, який додасть вагу. У верхню частину основи-утяжелителя вшивається блискавка, що дозволить при необхідності змінювати масу аксесуара. Як вагового матеріалу можна використовувати пісок або якесь інше сипуча речовина, яке перед вкладенням в тканинної кишеню найкраще зав'язати в плівку або пакет.
Чи є протипоказання до тренувань?
Існують загальні фактори, які обмежують не лише використання обважнювачів, але і в принципі роблять заняття спортом і підйом вантажів недоступними:
- травми кінцівок (розтягнення, переломи, забиття);
- недавно перенесені операції;
- варикозне розширення вен;
- захворювання серцево-судинної системи;
- порушення травного процесу;
- присутність каменів в нирках та ін.
- Гирі - відмінне обладнання для тренуваньГирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.Повна версія статті
- Тренажери із вільною вагоюІснує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.Повна версія статті