Кошик
58 відгуків
Увага - працюємо по передплаті!Як замовити

Зараз компанія не може швидко обробляти заявки клієнтів, оскільки згідно з її графіком сьогодні вихідний.

+380 (67) 350-87-44
DS Company

Настільний теніс

Настільний теніс (або пінг-понг) - назва спортивної гри, в якій суперники за допомогою ракеток перекидають м ячик через сітку на ігровому столі, намагаючись домогтися ситуації, в якій суперник не зможе відбити м'яч.

І хоча настільний теніс є справжнім професійним спортом, у свідомості більшості з нас він є хорошим способом провести час і відпочити

Правила гри в настільний теніс

За сучасними правилами зустріч (або матч) складається з максимальних 7 партій і проходить до досягнення одним з гравців (або командою) 4-х перемог (тобто матч може закінчитися вже після 4-х виграних одним гравцем партій). У свою чергу кожна партія грається до тих пір, поки гравець або команда не наберуть 11 очок, за умови, що різниця в рахунку становить 2 і більше очок. В іншому випадку партія триває поки до тих пір, поки перевага одного з суперників не досягне 2-х очок.

Як вже було написано раніше, в настільний теніс одночасно грають або двоє, або четверо (пара на пару) гравців. В процесі розіграшу суперники по черзі відбивають ракеткою кульку через сітку на половину столу суперника, причому так щоб той не зміг його відбити. Будь-розіграш починається з подачі. За правилами, під час подачі кульку і ракетка повинні знаходитися за краєм столу і вище рівня стільниці, а гравець, що подає повинен тримати кульку на відкритій долоні вільної руки і підкидати його вгору не менше ніж на 16 см, а при його падінні вниз завдає по ньому удару ракеткою. Подача вважаємося виконаної правильно, якщо після удару по м'ячу, він спочатку вдаряється на половині столу подає, після чого перелітає сітку і приземляється на половині суперника. Якщо при подачі м'яч торкається сітки, то гравець, що подає має право виконати повторну подачу. Після успішної подачі кожний наступний удар в розіграші повинен бути зроблений так, щоб м'яч бився тільки на половині суперника. Право першої подачі визначається жеребкуванням, а в подальшому перехід подачі відбувається через кожні розіграні 2 очка, в старій версії правил - через 5 очок. Розіграш триває до тих пір, поки один з гравців не помилиться при відбитті тенісного м'яча на половину суперника. Слід зазначити що удар по кульці можна наносити тільки після того як він торкнеться «своєї» поверхні столу. Очко заробляє той гравець, чий результативний удар у поточному розіграші був останнім.

нарахування очок

Основні помилки, після яких супернику нараховують очки:

  • Неправильна виконана подача (наприклад, коли м'яч не був підкинутий на 16 см)
  • Помилка при подачі (приклад: м'яч не вдарився на своїй половині, або не потрапив в зону суперника)
  • М'яч після подачі два рази вдарився на «своїй» стороні
  • Під час розіграшу після удару ракеткою м'яч потрапив на свою сторону
  • М'яч був вдарений двічі (наприклад, спочатку в руку, а потім в ракетку)
  • М'яч потрапив у що завгодно, крім ракетки, після відскоку від столу
  • Після удару м'яч не влучив по половині столу суперника
  • М'яч після удару суперника був відбитий до того, як вдарився об «свою» половину столу
  • Стіл був пересунутий або вільна рука торкнулася столу
  • важливі доповнення

Якщо в процесі розіграшу кулька стосується сітки, а потім падає на бік столу суперника, то удар вважається правильним.

Якщо в момент удару гравець вільною рукою стосується столу, сітки або стійки сітки, то зароблене очко не зараховується.

Не допускаються удари з літа.

При скоєнні подвійного удару у гравця знімають одне очко.

парна гра

Крім основних правил для парної гри існують такі доповнення:

Стіл повинен бути розділений білою смугою на 2 зони на кожній половині стола. А при подачі м'яч повинен вдаритися спочатку в праву зону на «своїй» половині, а потім по лівій зоні половини суперника, тобто подача повинна бути виконана по діагоналі.
Під час розіграшу м'яча відбивається партнерами строго по черзі. Наприклад, після подачі м'яча його відбиває один суперник, а його удар повинен відбивати напарники, чий удар в свою чергу відбиває вже другий суперник.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner