Що таке гребний тренажер ?
Гребний тренажер (тренажер-веслування) - універсальний пристрій групи кардіо, дія якого спрямована на розвиток витривалості і сили, опрацювання м язів верхньої частини тіла. Гребний тренажер неймовірно корисний. Заняття на ньому покращують обмін речовин на клітинному рівні. Займатися веслуванням рекомендується людям, які ведуть малорухливий спосіб життя і страждають різними серцево-судинними захворюваннями. Відчути ефект тренувань можна вже після перших зайняти.
Користь гребних тренажерів
Гребні тренажери користуються великою популярністю серед людей з помірним ожирінням і гіпертоніків. Вони мають безліч ступенів навантаження, яка може регулюватися двома способами:
· зміною опору в гідравлічних циліндрах;
· зміною довжини важелів.
Практично всі гребні тренажери мають цифровий дисплей. На ньому задаються параметри тренування і ведеться її статистика (швидкість, інтенсивність рухів, час і т. д).
Багато людей відносять гребні тренажери не тільки до категорії кардіо, але також і до силових агрегатів. З їх допомогою можна наростити м язову масу всієї верхньої частини тіла. Багато професійні спортсмени використовують у своїх програмах підготовки сучасні гребні тренажери. Смороду дуже ефективно розвивають гнучкість хребта, рухливість суглобів, покращують загальне самопочуття. Словом, що подаються тренажери будуть надзвичайно корисні для найрізноманітніших цілей. Навіть бодібілдери використовують їх для коригування рельєфу м язів spini і плечового пояса.
Гребні тренажери дозволять відчути себе в ролі справжнього весляра, навіть якщо ви ніколи не брали в руки справжні весла. Гідравлічна система опору надає рухам максимальної реалістичності. Таким чином, тренування на гребних тренажерах дозволяють поєднати приємне з корисним. Вони ніколи не будуть для вас тягарем.
Основною перевагою гребного тренажера, є ті, що він дає аеробне навантаження на базі м'язи. Це дозволяє розтягувати їх не піддаючи негативного впливу суглоби і хребет.
Віді гребних тренажерів
Всі гребні тренажери в залежності від способу зміни навантаження діляться на два види: механічні та електронні. Нижче розглянємо основні характеристики і порівняємо гідності шкірного з них.
Механічний гребний тренажер
Агрегати з механічною системою зміни навантаження вважаються більш доступними ніж електронні. Ступеня навантаження в них що регулюються зміною опору гідравлічних циліндрів, зміною положення лопатей і довжини весел. Під час тренувань займатися цим не завжди зручно.
Електронний гребний тренажер
Агрегати з електронним регулюванням відрізняються більшою комфортабельністю і зручністю. Вони, як правило, мають магнітну систему опору з безліччю ступенів навантаження. Електронний гребний тренажер коштує трохи дорожче ніж механічний, але він дозволить підійти до тренувань більш професійно. Деякі агрегати цього виду дозволяють задавати різне навантаження на кожну з рук. Це дуже важливо при наявності певних травм.
Комп'ютер гребного тренажера
Майже всі сучасні гребні тренажери мають вбудований міні-комп'ютер. Завдяки йому легко контролювати хід занять і стежити за їх основними показниками. Так, на цифровому дисплеї завжди можна бачіті інтенсивність рухів, час, швидкість, пульс і т. п. Також є можливість вибирати призначені для користувача програми або налаштовувати їх самостійно.
Як правильно тренуватися на гребному тренажері?
· При виконанні рухів коліна не повинні піддаватися навантаженні;
· Перед заняттям необхідно обов'язково проводити розмінку;
· Починати тренування потрібно з мінімального навантаження, поступово збільшуючи її;
· Тривалість тренувань також збільшується поступово;
· Рухи повинні бути рівними, щоб не отримати травми м'яких язів.
Тренування 1
Гребіть по 8-10 хвилин 3-4 підходи. Варіруйте швидкість веслування: робіть в середньому 23-24 гребка в хвилину, через кожні 3-4 хв збільшуйте темп до 26 гребків - тримайте темп хвилину, а потім вертайтеся до вихідного режиму. Останні дві хвилини в підході - максимальні прискорення: постарайтеся в цей годину витримати темп більше 26 гребків.
Між кожним підходом - 5 хвилин релакс.
Тренування 2
Гребіть 1000 метрів на швидкість довгими гребками (відхиляючи тому корпус). Потім 50 трастерів зі штангою 20 кг, потім - 30 підтягувань. Прагніть укластися в мінімальниий годину і, по можливості, без відпочинку між вправами.
- Гирі - відмінне обладнання для тренуваньГирі - це популярний і універсальний тренажер, який можна використовувати для широкого спектру вправ. Вони бувають різних розмірів і ваги, кожна з яких призначена для певних цілей. У цій статті ми розглянемо різні типи гир, способи їх використання та вправи, які з ними можна виконувати.Повна версія статті
- Тренажери із вільною вагоюІснує багато типів тренажерів із вільною вагою, кожен з яких призначений для певних груп м’язів тіла. Ось деякі з найпоширеніших типів тренажерів із вільною вагою.Повна версія статті