Кошик
13 відгуків
Увага - працюємо лише по передплаті!
+380673508744
DS Company

Що таке протеїн і навіщо він потрібен організму

Що таке протеїн і навіщо він потрібен організму

Часто люди, які вперше приходять у тренажерний зал чи фітнес-клуб, зауважують, що багато спортсменів і не тільки періодично вживають спортивне харчування і найчастіше це протеїнові коктейлі.

Харчова добавка, яка є порошковою формою білка.

У них відразу ж виникає безліч питань:

А що це?

А для чого?

А мені треба?

Розбираймося.

Що таке креатин

Сьогодні все більше людей знають про те, що харчування має бути збалансованим та містити достатню кількість білків, жирів і вуглеводів. Протеїн — це харчова добавка, яка є переважно порошковою формою білка. Для приготування протеїнового коктейлю його змішують з водою, соком або молоком. Також протеїновий порошок додають при приготуванні страв.

Білок для протеїну в основному добувають із таких джерел:

сироватковий протеїн — отримують із молочної сироватки;

казеїн — основний білок молока;

яєчний протеїн — отримують із білка курячих яєць;

соєвий протеїн — отримують із сої.

По суті гейнер — це просто білок. А білки — це найважливіший нутрієнт, який повинен бути в раціоні кожної людини в достатній кількості, адже вони виконують величезну кількість життєво важливих функцій. Норма споживання білка залежить від статі, віку, фізичної активності й від того, хоче людина схуднути чи набрати вагу. У кількісному діапазоні ця цифра варіюється від 0,8 до 2,4 г на кожен кілограм ваги.

Кому й навіщо потрібно пити протеїн?

Багато хто помилково припускає, що протеїновий порошок — це суцільна хімія з незрозумілим складом і, не розібравшись, поміщають його у список заборонених продуктів. Але більшість протеїнових добавок - це високоякісний білок із хорошим складом.

Протеїнові добавки є відмінною заміною білка людям, які в силу якихось обставин не вживають у їжу білки тваринного походження (м'ясо, птицю, рибу і т. д.). Наприклад, вегетаріанці. Для літніх людей, що мають проблеми з зубами, для ослаблених людей у період хвороби протеїнові коктейлі можуть стати хорошим доповненням до раціону.

Також особливою популярністю протеїн користується серед спортсменів-бодібілдерів, адже білок є основою для побудови м'язової маси, кісткової та сполучної тканини.

Чи є переваги протеїну перед харчовими джерелами білка?

Усупереч думці, сформульованій рекламою, протеїнові добавки не мають значної переваги перед харчовими джерелами білка і не є обов'язковим елементом раціону спортсменів. З точки зору насичення і смакових якостей білок краще отримувати за рахунок звичайної твердої їжі.

Протеїнові добавки рекомендується вживати в тих випадках, коли за якихось обставин не вдається покривати щоденну норму білка.

Інші статті