Корзина
13 отзывов
Внимание - работаем только по предоплате!
+380673508744
DS Company

СКЕЛЕЛАЗІННЯ ЯК ТРЕНД СУЧАСНОСТІ

СКЕЛЕЛАЗІННЯ ЯК ТРЕНД СУЧАСНОСТІ

Альпінізм і скелелазіння (як, втім, і лижі зі сноубордом) завжди йшли пліч-о-пліч протягом усього свого розвитку. Можливо, тому ці поняття часто плутають між собою, хоча вони мають суттєві відмінності.

Скелелазіння - це вид спорту і одночасно спосіб активного відпочинку, суть якого полягає в лазінні по природному (скелі) або штучному (скеледроми) рельєфу. Часто скелелазіння плутають з альпінізмом, але це зовсім різні види спорту. На відміну від альпінізму заняття скелелазінням припускають безпосередньо лазіння по скелі, а її висота не має суттєвого значення. Саме тому для занять скелелазінням необов'язково їхати в гори, а досить відвідати найближчий скалодром.

Скалодром або скелі?

Скалодром - це спеціальне крите приміщення зі стінами висотою від 5 до 15 м, що імітують рельєф скелі, призначене спеціально для занять скелелазінням. Основні елементи скеледрому - закріплені на стінах вертикальні або навіть з негативним нахилом щити з різноманітними кольоровими зачіпками. Кожен скалодром надає своїм відвідувачам кілька різних маршрутів сходження, поділені за ступенем складності, позначені номерами відповідно до прийнятої в світі класифікації.

У порівнянні з лазінням по скелях скеледроми є більш зручним місцем для тренувань. До переваг скеледромів відноситься:

можливість займатися людям з будь-яким рівнем підготовки включаючи навчання під керівництвом досвідчених інструкторів
наявність великої кількості різноманітних маршрутів
вищий рівень безпеки
захист від будь-яких примх природи
зручне місце розташування (головний аргумент для мешканців не гірських районів)
З іншого боку якщо Ви - фанат зі стажем, то, напевно, всі ці недоліки тьмяніють перед можливістю полазити по «справжнім» скелях, вдихаючи чисте гірське повітря і насолоджуючись навколишньою красою. Для таких людей - скалодром лише місце, де можна підтримувати себе у формі в період «не сезон», в очікуванні нових ще нескорених висот.

Користь занять скелелазінням

Скелелазіння, як і плавання, вважається спортом, який найбільш гармонійно розвиває всі основні групи м'язів. Крім того регулярні заняття скелелазінням:

розвивають гнучкість і пластику рухів
покращують координацію рухів
значно посилюють силу і чіпкість пальців
підвищують швидкість прийняття рішень
розвивають зорову пам'ять і логічне мислення
сприяють розвитку морально-вольових якостей і підвищенню самооцінки
Як і багато інших видів спорту, скелелазіння виробляє в людині стійкість до стресів, позитивно позначається на його здоров'ї і психологічному стані.

Скелелазіння буде корисно і дорослим і дітям. Дитині ці заняття дозволять зміцнити здоров'я і фізичну форму, а крім того послужать джерелом для витрати невичерпної дитячої енергії. Для дорослих скелелазіння буде прекрасною альтернативою занять в спортзалі, а також дозволить «перезарядити батарейку» після важких робочих буднів.
Другие статьи